Fejeton - Na vodě a pod vodou

23. února 2008 v 19:43 |  Pokus o literární tvorbu

Na vodě a pod vodou

Člověk je tvor suchozemský. Přesto občas neodolá, nasedne do lodi a vyrazí do vln moří, jezer i řek.
A tak si lidský tvor vyrazí na řeku, pluje v lodi, pádluje si tím, co je sjednocením množin kamenů, bahna, droliny a šotoliny, vzácně pak racků, ryb a vody - což nazýváme řekou.
Sedí-li v lodi vodák-začátečník, má oči na vrch hlavy, zatíná nehty do pádla a tiše se modlí. Nachází li se ale v místě, kde je rychlost proudění vody pomalejší, nežli rychlost chůze úplně pomalé, nahlas nadává.
Nachází li se v lodi vodák-něco už jsem sjel, hledí apaticky do vln, snaží se včas odhalit kámen, přičemž modlení již vzdal, neboť měl vícero příležitostí, aby postřehl, že je to věc zcela zbytečná, překážející při soustředění i následném lovení lodi, bagáže, pádel a háčka. Olej takovýto vodák používá k odpočinku, "rauchpauzám" či soulodění za jiným účelem.
Také cvaknutí, čochtnutí se či jiné otočení má své zákonitosti. Hlavně musí býti zima a nejlépe ještě pršet. Důležitý je také dostatečný počet diváků, nejlépe z řad místních "frajerů". Samozřejmě největší úspěch má udělání se o jediný kámen, který se na daném úseku řeky nachází, nejlépe, pokud vyčnívá z vody.
Nesmí se však zapomenout, že i sjíždění řek patří mezi sporty a jak se říká: sportem ku zdraví!……"Hepčí" - je to pravda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 かおり かおり | Web | 14. prosince 2008 v 17:36 | Reagovat

Tak tohle se povedlo! xD Vážně se mi to líbí, jak ze stránky literární a gramatický, tak praktický. Už nejednou jsem se málem utopila a je pravda, že v jednom případě to bylo o jediný, velký kámen vyčnívající z vody na úseku dvou kilometrů xDD

2 Hanča-admin Hanča-admin | 14. prosince 2008 v 19:51 | Reagovat

děkuju za pochvalu :-) Ta vždycky potěší!:o) já doufám, že se v tom najde dost lidí...já se v tom nacházím..také podle toho jsem to psala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama