Kobyla nazývaná Babyka

23. února 2008 v 19:45 |  Pokus o literární tvorbu
Kobyla nazývaná Babyka
Byla nebyla, ale spíše byla, holčička nazývaná Babyka. Její paní učitelka si vymyslela, že se mají naučit vyjmenovaná slova.
Druhý den, protože babyka žvýkala žvýkačku, si ji paní učitelka vyzkoušela u tabule. Diktovala jí pohádku a ona psala:
Byla jednou jedna kobyla, která se nazývala stejně jako ty, Babyka. Měla krásný byt s krásným nábytkem, ale měla také dobytek. A nejen ten dobytek. Každé ráno sypala slepici, syčela na hada, dávala myši sýr. V noci slyšela poletovat netopýra a sama klopýtala po bytě.
Jednoho dne se býk rozhodl, že bude spát v myším domečku. To se myšce nelíbilo. Myška se s býkem pohádala. Později had začal syčet na myšku, že ji vymýtí a myška se načepýřila. Sýček se nachomýtl tam, kde zrovna neměl a neopatrný netopýr vyslal omylem nebohého sýčka k zemi. Kobyla Babyka vycítila, že se musí zamyslit, jestli bude mít nábytek nebo dobytek. Rozhodla se pro nábytek, ale dobytek ji nechtěl opustit. Kobyla Babyka vyměnila byt za domek s příbytkem. Tam mohla mít nábytek, ale i dobytek. Všichni byli spokojení, až na myšku, která se nechtěla stěhovat. Kobyla Babyka už toho měla dost a smýkla s myškou do pytle. Konečně se mohli stěhovat do krásného příbytku s krásným nábytkem, ale i dobytkem. A nejen s tím dobytkem. Také se slepicí, hadem, netopýrem, sýčkem a také s myškou.
Paní učitelka nakonec Babyce řekla, aby napsala jednu vlastnost kobyly Babyky. Babyka napsala: Kobyla Babyka byla chitrá. Paní učitelce to nedalo, a přece se zeptala, proč je chytrá s měkkým i. Babyka odpověděla, že kobyla Babyka byla sice chytrá, ale ne zase tolik, protože by jinak nechala bydlet myšku tem, kde chtěla. A proto, aby se nemuselo plát, že kobyla Babyka zase tak chytrá nebyla, napsala to zkráceně s měkkým i.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama