Duben 2008

SmartBarre - stažení barru

24. dubna 2008 v 18:05
Po aktivaci linku se přihlásíme (v levém menu "Connexion") Jako přihlašovací údaje jsou e-mail a heslo, které jsme zadali při registraci.
Proto abychom mohli zobrazovat reklami si musíme otevřít banner. Ten najdeme po přihlášení v levém menu "Télégarger la barre" (hned první odkaz)
Já jsem klikla hned na ten první od shora (Barre V1 FINALE - executable) dala jsem spustit, objevilo se okno kde jsem zadala do prvého okénka e-mail a do druhého heslo. Pak jsem opsala číselný kód a banner se rozjel. Pokud ho chytnete myší za nápis "MENU" v levo, tak ho můžete libovolně přetahovat po obrazovce.
Pokud máte zapnuté bedýnky, můžete občas slyšet jakoby šplouchnutí. To se objevil na banneru bonus. Když na to kliknete, dostanete nějaké body navíc. Ještě se mi to nepodařilo, tak moc nevím, až budu vědět, doplním informace)
Zde malý popis menu v levé části monitoru:

SmartBarre - registrace

24. dubna 2008 v 17:55 Peníze na internetu
Kromě odklikávání e-mailů je ještě možnost "pronajmout" část své obrazovky na zobrazování banneru s reklamou
Jednou z firem je SmartBarre, její banner je cca 1,5cm vysoký a 15cm dlouhý. Lze volně přemisťovat po obrazovce, takže jej můžete mít tam, kde Vám nejméně překáží.
Firma platí za zobrazování reklamy (1reklama/1minuta/1bod) body se na konci každého měsíce převádí na Eura. Eura je možné nechat si vyplatit (od 15Eur) na PayPal nebo si koupit kód (Pack+ - prizee.com,EC-CODE - EC-Barre.com)
Pack+ stojí: 1 kód 15 000bodů (nebo 1:50Eur)
2 kódy 29 000bodů (nebo 2,90Eur)
EC-CODE stojí: 1 kód : 15 500bodů, 1,55Eur
2kódy : 29 900bodů, 2,90Eur
5kódů : 67 500bodů, 6,70Eur
10kódů: 131 000bodů, 13,10Eur
Registraci prosím začněte na tento odkaz: http://www.smartbarre.com/inscription.php?referrer=45609, tím se zaregistrujete podemně. Já dostanu 25% bodů z množství, které nasbíráte Vy. (ne od Vás, od firmy)
Až Vás bude více, určitě zahájíme soutěž, kdy nejaktivnější získají body, kódy nebo Eura. Člověk pod kterým jsem registrována ji také dělá a je to velice zajímavý přísun bodů navíc.
Zde je návod k registraci:
Takto vyplňte formulář a stiskněte "Inscription". Na e-mail Vám přijde aktivační link. Po aktivaci se můžete přihlásit.

Je ten kocourek opravdu náš?

15. dubna 2008 v 21:57 Moji zvířecí kamarádi
Jak jsem psala výše, náš zatím poslední přírůstek do rodiny je rezavý kocurek Jonáš.
Jeho cesta k nám byla vcelku strastiplná, ale pevně věřím, že teď, opravdu TEĎ, dnes 14.4.2008 už konečně našel stálý domov a nebude se muset stěhovat.
Vše začalo zhruba před měsícem a půl, kdy k nám přišla paní, že našla kocourka, a že jednoho už doma má a nemůže mít dva, a že se o něj nemá kdo postarat, a že my jsme takoví hodní lidé, a že se ho ujmeme (opravdu jsme uvažovali už dříve, ale o KOČIČCE z útulku, kastrované..) ale tak když se naskytl kocourek bez domova, tak mu ten domov dopřejem.
Kocourek se ocitl u nás a dokonce dostal sebou i několik konzerviček s papáním (ne, že bychom to chtěli, ale na druhou stranu už se u nás ocitlo postupem času dost zvířátek, která nepřišla s ničím a tohle pro nás byla příjemná změna, když jsme honem nemuseli nic shánět)
Kocourek dostal jméno Jonáš a začli jsme mu kapat do oušek kapičky od pani veterinářky, protože je měl nemocná a ještě jsme ho stihli odčervit
První den Jonášek zalezl za gauč a už jsme ho neviděli. Dostal něco dobrého do misky a šli jsme spát. Ráno byla miska prázdná, ale kocourek stále schovaný. Až večer dostal odvahu se na nás podívat blíž. Pomalu jsme se začali kamarádit a po týdnu si začal dokonce i hrát.
A najednou se objevila ta paní, že se její kocourek ztratil, a že je jí smutno (my už byli do Jonáše zamilovaní) a že by chtěla tedy toho kocourka co nám dala. (taťka byl sám doma a na tuhle paní prostě neměl nervy, i když kdyby věděl co bude pak následovat, tak by jí ho nikdy nedal) Ještě si na to půjčila naší přepravku (používám ji, když jdou králíci na pastvu nebo potřebuju činčily nebo králíky k veterináři dopravit) a že nám ji za týden vrátí
Uběhly dva týdny, kdy už jsem myslela že neuvidíme ani paní, ani přepravku, ale nakonec přeci jen přijeli. Tak jsem si to s ní šla vyříkat, jestli to myslí vážně, takhle toho chudáka malýho stále tahat sem a tam. Z paní vylezlo, že se její kocour našel, ale že se snáší a tak že si ho nechají, aby se už nestěhoval. Sice se mi po něm stýskalo, ale myslela jsem, že to tak bude pro něj lepší.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem se další týden vrátila ze školy a Jonášek byl doma. Prý už tři dny. Ale radost netrvala dlouho. Hned druhý den opět přijela paní a ještě s nějakým pánem. A že nutně potřebuje toho kocourka...na mě šli mrákoty...nakonec se ukázalo, že paní stihla kocourka mezitím co byl u ní prodat tomu pánovi, protože došli peníze když živí dvě kočky...ale zase si to rozmyslela a kocourka ze zahrady toho pána tajně odnesla. A přivezla k nám. A tak kocourek, který si mezitím opět u nás zvykl, se opět stěhoval. Věřila jsem, že tentokrát už nastálo.
Opět omyl. 14.4.2008 nám byl opět přivezen. Moc nevíme co se stalo, jen že z nějakého důvodu u toho pána poškrábal nějaké dítě a tak ho pán vrátil té paní, ta mu vrátila peníze a kocourka odvezla k nám. Nezbývá, než paní věřit, že peníze opravdu vrátila a nemáme kradeného kocourka. Ale rozhodně už ho nikomu vracet nebudem. I kdyby ten pán na tu paní tu policii opravdu zavolal, Jonáš už toho má plné zuby, i když tentokrát jeho adaptace u nás byla vcelku rychlá. Ale kromě nemocných oušek si přivezl i rýmu a kašel.
Chtěla bych jen poprosit, i když se často ujímáme zvířátek bez domova, snažíme se být jejich konečnou stanicí. Nejsme tedy žádný útulek, ani hotel, kam zvíře odložíte když se Vám nehodí a vezmete si ho, až se Vám to zase hodí.
Máte doma také zvířátko původně "bezdomovce"? napište zkušenosti, jaké s nimi máte. Já jen ty nejlepší. Neznám věrnější a vděčnější zvířátka.
Nebo máte doma zvířátko o které se z nějakého důvodu nemůžete starat? Napište mi buď sem, nebo do vzkazů na úvodní stránce. Řešení se určitě najde. Nikdy není tak zle, abychom museli zvířatům ubližovat!

Ukamenujte mě!

15. dubna 2008 v 21:28 Moji zvířecí kamarádi
A nebo radši ne, ale napište mi aspoň svůj názor, protože kamenována už jsem skoro byla. A za co?
Naši velcí pejskové bydlí na verandě. Ano, naši němečtí ovčáci (jak Brita před tím, tak Dix teď) bydlí v noci na verandě, tedy na chodbičce hned za vchodovými dveřmi.
Že bychom pro ně neměli pořádnou boudu? Ale měli. Sami jsme jí vyráběli s taťkou. Ale Britušce se nechtělo být zavřené venku, tak daleko od nás. Na verandě se jí líbilo víc. A tak se z boudy stal seník, kde skladujeme seno pro činčily a králíky.
A proč mě za to máte (tedy prosím nemáte) kamenovat? Setkala jsem se se třemi druhy lidí.
1.) typ, asi nejčastější: řeknu, že pes spí na verandě...nic, normálka, všechno v pohodě
2.) typ, ne moc častý, o to vůči mně tvrdší...no to nemyslíte vážně. Pes má prostě bydlet venku. Jakýkoliv, v jakékoliv zimě (slečna má středního knírače, opravdu venku, uvázaného u boudy)
3.) typ, také ne moc častý, ale na mě velice, velice tvrdý (no, jako můj bývalý přítel si myslel, že si může dovolit víc, asi)...no to nemyslíte vážně! Chudák pejsek! Takhle zavřený! Já kdybych měl psa, tak může rozhodně všude! (neměl nikdy žádné zvířátko)
Je mi jasné, že pokud mi někdo nedá pádný argument (ale opravdu pádný) tak bydlení pejska nezměním.
Jen podotýkám, že když chce být venku, je puštěn ven. (a že oni si umí zaštěkat) přes den jsou většinou venku, pokud není hrozná zima, šílené počasí nebo naopak velké vedro, kdy se vevnitř chladí na dlaždičkách. V zimě je tam udržovaná teplota kolem 19°C, v létě se to tam také tak drží. Pejsek má velký polštář, přes zeď nás slyší, není tedy úplně odříznut od rodiny (smečky)
Mně osobně to opravdu nepřijde jako týrání zvířat, ale budu ráda, když mi napíšete Váš názor, zkušenost. Brituška si mohla vybrat a vybrala si verandu, ale Dixíkovi už byla veranda přidělena, prostě ji zdědil..tak doufám, že se tím netrápí

Dix

15. dubna 2008 v 21:13 Moji zvířecí kamarádi
Dix - německý ovčák, narozen 8.7.2007, domů jsme si ho přivezli 9.9.2007
Dixíkovi rodiče jsou policejní pejskové, a je to vidět. Je to nesmírně inteligentní a moc učenlivý pejsek, takže základní výcvik není problém. Až si někdy říkám, jestli ho není k nám na zahradu škoda. Ale mám ho strašně ráda a za nic bych ho nevyměnila ;o)
I když někdy, když velice odvážně utíká před řvoucíma kachnama, které před tím nechtě vyplašil, tak mu možná bude i na naší klidné zahradě líp :) Také ho strašně rozčilují stíny. Na stíny od večerní lampy si už zvykl, dokonce i můj stín už s ním ani nehnul, ale když viděl svůj stín na druhé straně potoka, tak se mohl uštěkat. Jen mu nešlo narozum, kam se ten vetřelec schoval, vždy když se přiblížil :-)
Jen bych chtěla varovat děti, které venku potkáme, strašně rád se vytahuje na slabší a dětem velice reálně hrozí, že budou na zem povalení a celý umytí...no, hlavně uslintaní. Je to prostě velký milovník dětí, ale je to docela problém :-( Je mi jasný, že když se k člověku řítí dnes už velký pes (i když stále štíně) tak to není hezký pocit, kór po těch všech zprávách v televizi...takže na tom opravdu pracujem, aby poslechl.
Ono to i pro něj musí být těžké, protože dokud byl malinký, šli jsme na procházku k rybníku, tam seděli rybáři a samý ťuti ňuti..ty ši heškej pejsánek...ten se mohl uvrtět...a když jsme tam šli a po delší době (přeci jen byla zima) potkali prvního rybáře, Dixín už byl o dost větší, a rybáři si ho ani nevšimli. Když Dix viděl prvního, mohl se uvrtět, a ono nic. Zarazil se, ale šel dál. Tam seděl další, a zase nic. Když jsme šli zpátky, tak si prostě za jednoho sedl a odmítl se hnout. Až si ho konečně všiml, promluvil na něj pár slov, Dixín se mohl uvrtět ocasem a mohli jsme jít domů.

více fotografií na rajce.net: http://caterpillar.rajce.idnes.cz/Dix/Popis Yacado her

1. dubna 2008 v 20:16 Hry za dárky na internetu
Hry na Yacado se dělí na losy a hrací hry. Hrací hry mívají 20kol (každý den můžeže odehrát jedno kolo, pokud jich chcete hrát více, tak musíte použít Y-code) Za dohrání 20tého kola je prémie 500bodů. Na losy jsou 3pokusy
Memo Yack - pexeso
L´éventail de la chance - stírací los - stíráte vějíř - pokud jsou tři stejné hlavy, vyhráváte
Le quete de Yeng - skákáte s panáčkem a sbíráte předměty. Kameny jsou body (10,20,50b) a musíte se vyhnout ostatním panáčkům
L´antre des Dragons - stírací los - stíráte skříňku pokud jsou tři stejní draci, vyhráváte
Yacado contre-attaque - karatista - chodíte s karatistou, mezerníkem provádíte výkopy proti protivníkům. Pokud potkáte dům, můžete si nakoupit zdraví, hvězdice na střílení a někdy i něco jiného. Opět sbíráte kameny
Panda Bonheur - stírací los - stírate hlavu pandy, podle typu rostliny vyhráváte
Le peluches perdues - dělem střílíte kuličky, musíte mít tři stejné barvy, aby spadly
La mare aux lotus - stírací los - stíráte květy - pokud jsou tři stejné ryby, vyhráváte
Yacado Quiz - dostanete postupně 2otázky a na výber odpovědi. Často typuji, ale i když neumíte francouzsky, je velká šance odhadnout na co se ptají
Speed Air - fotbal - musíte dát dva góly
Astrocado - stírací los - až dokončíte registraci bude vedle Vašeho znamení je tečka, a když to znamení setřete, je tam částka kterou vyhráváte, nebo nic. Než dokončíte registraci, je tečka u náhodného znamení
Les fouines de Yorg - stírací los - stíráte prostředního vlka. podle placky vyhráváte

Yacado

1. dubna 2008 v 19:59 Hry za dárky na internetu
Na tomto herním serveru je možné hrát za body a ty vyměnit jak za dárky, tak za různé kódy na jiné herní servery, jako např Maxpack (9900b) Tonikpotion (6600b) a Y-code (5500b)
Zaregistrovat se můžete zde po otevření stránky kliknete na INSCRIPTION v levém sloupci a dále pokračujte podle obrázku:
Upozornění:
od dubna 2008 se na Yacadu už nedá hrát o jiné kódy, k dostání je pouze Y-code. Ale je možné si nechat poslat eura na PayPal nebo šekem a ten si vybrat v bance.
UPOZORNĚNÍ 2: v srpnu 2008 zmizela i možnost nechat si vyplatit na PayPal a zůstali jen šeky..doufám, že se PayPal vrátí :-(
Pozor, na jednom počítači je možno mít max. tři účty, a to každý da jiné jméno a e-mailovou adresu!
Y-cody koupené na účtu Yacado lze použít jen na tom samém účtu! Nelze, tedy koupit kód na jednom účtu a použít na jiném!
Referenční program funguje tak, že když si člověk, který se přes Vás registruje koupí 3 Y-kody, vy jeden dostanete...není to nic moc, ale já mám jeden hlavní účet a dva "vedlejší" kterými si právě sponzoruji ten svůj hlavní účet Y-cody.