Dix

15. dubna 2008 v 21:13 |  Moji zvířecí kamarádi
Dix - německý ovčák, narozen 8.7.2007, domů jsme si ho přivezli 9.9.2007
Dixíkovi rodiče jsou policejní pejskové, a je to vidět. Je to nesmírně inteligentní a moc učenlivý pejsek, takže základní výcvik není problém. Až si někdy říkám, jestli ho není k nám na zahradu škoda. Ale mám ho strašně ráda a za nic bych ho nevyměnila ;o)
I když někdy, když velice odvážně utíká před řvoucíma kachnama, které před tím nechtě vyplašil, tak mu možná bude i na naší klidné zahradě líp :) Také ho strašně rozčilují stíny. Na stíny od večerní lampy si už zvykl, dokonce i můj stín už s ním ani nehnul, ale když viděl svůj stín na druhé straně potoka, tak se mohl uštěkat. Jen mu nešlo narozum, kam se ten vetřelec schoval, vždy když se přiblížil :-)
Jen bych chtěla varovat děti, které venku potkáme, strašně rád se vytahuje na slabší a dětem velice reálně hrozí, že budou na zem povalení a celý umytí...no, hlavně uslintaní. Je to prostě velký milovník dětí, ale je to docela problém :-( Je mi jasný, že když se k člověku řítí dnes už velký pes (i když stále štíně) tak to není hezký pocit, kór po těch všech zprávách v televizi...takže na tom opravdu pracujem, aby poslechl.
Ono to i pro něj musí být těžké, protože dokud byl malinký, šli jsme na procházku k rybníku, tam seděli rybáři a samý ťuti ňuti..ty ši heškej pejsánek...ten se mohl uvrtět...a když jsme tam šli a po delší době (přeci jen byla zima) potkali prvního rybáře, Dixín už byl o dost větší, a rybáři si ho ani nevšimli. Když Dix viděl prvního, mohl se uvrtět, a ono nic. Zarazil se, ale šel dál. Tam seděl další, a zase nic. Když jsme šli zpátky, tak si prostě za jednoho sedl a odmítl se hnout. Až si ho konečně všiml, promluvil na něj pár slov, Dixín se mohl uvrtět ocasem a mohli jsme jít domů.

více fotografií na rajce.net: http://caterpillar.rajce.idnes.cz/Dix/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majkykysek majkykysek | Web | 3. června 2008 v 9:04 | Reagovat

hezkej pesan

2 Nelinka Nelinka | E-mail | 27. května 2009 v 19:01 | Reagovat

jejda ten je krásnej,,fakt moc hezkej..miluju pejsky a kočenky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama