Je ten kocourek opravdu náš?

15. dubna 2008 v 21:57 |  Moji zvířecí kamarádi
Jak jsem psala výše, náš zatím poslední přírůstek do rodiny je rezavý kocurek Jonáš.
Jeho cesta k nám byla vcelku strastiplná, ale pevně věřím, že teď, opravdu TEĎ, dnes 14.4.2008 už konečně našel stálý domov a nebude se muset stěhovat.
Vše začalo zhruba před měsícem a půl, kdy k nám přišla paní, že našla kocourka, a že jednoho už doma má a nemůže mít dva, a že se o něj nemá kdo postarat, a že my jsme takoví hodní lidé, a že se ho ujmeme (opravdu jsme uvažovali už dříve, ale o KOČIČCE z útulku, kastrované..) ale tak když se naskytl kocourek bez domova, tak mu ten domov dopřejem.
Kocourek se ocitl u nás a dokonce dostal sebou i několik konzerviček s papáním (ne, že bychom to chtěli, ale na druhou stranu už se u nás ocitlo postupem času dost zvířátek, která nepřišla s ničím a tohle pro nás byla příjemná změna, když jsme honem nemuseli nic shánět)
Kocourek dostal jméno Jonáš a začli jsme mu kapat do oušek kapičky od pani veterinářky, protože je měl nemocná a ještě jsme ho stihli odčervit
První den Jonášek zalezl za gauč a už jsme ho neviděli. Dostal něco dobrého do misky a šli jsme spát. Ráno byla miska prázdná, ale kocourek stále schovaný. Až večer dostal odvahu se na nás podívat blíž. Pomalu jsme se začali kamarádit a po týdnu si začal dokonce i hrát.
A najednou se objevila ta paní, že se její kocourek ztratil, a že je jí smutno (my už byli do Jonáše zamilovaní) a že by chtěla tedy toho kocourka co nám dala. (taťka byl sám doma a na tuhle paní prostě neměl nervy, i když kdyby věděl co bude pak následovat, tak by jí ho nikdy nedal) Ještě si na to půjčila naší přepravku (používám ji, když jdou králíci na pastvu nebo potřebuju činčily nebo králíky k veterináři dopravit) a že nám ji za týden vrátí
Uběhly dva týdny, kdy už jsem myslela že neuvidíme ani paní, ani přepravku, ale nakonec přeci jen přijeli. Tak jsem si to s ní šla vyříkat, jestli to myslí vážně, takhle toho chudáka malýho stále tahat sem a tam. Z paní vylezlo, že se její kocour našel, ale že se snáší a tak že si ho nechají, aby se už nestěhoval. Sice se mi po něm stýskalo, ale myslela jsem, že to tak bude pro něj lepší.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem se další týden vrátila ze školy a Jonášek byl doma. Prý už tři dny. Ale radost netrvala dlouho. Hned druhý den opět přijela paní a ještě s nějakým pánem. A že nutně potřebuje toho kocourka...na mě šli mrákoty...nakonec se ukázalo, že paní stihla kocourka mezitím co byl u ní prodat tomu pánovi, protože došli peníze když živí dvě kočky...ale zase si to rozmyslela a kocourka ze zahrady toho pána tajně odnesla. A přivezla k nám. A tak kocourek, který si mezitím opět u nás zvykl, se opět stěhoval. Věřila jsem, že tentokrát už nastálo.
Opět omyl. 14.4.2008 nám byl opět přivezen. Moc nevíme co se stalo, jen že z nějakého důvodu u toho pána poškrábal nějaké dítě a tak ho pán vrátil té paní, ta mu vrátila peníze a kocourka odvezla k nám. Nezbývá, než paní věřit, že peníze opravdu vrátila a nemáme kradeného kocourka. Ale rozhodně už ho nikomu vracet nebudem. I kdyby ten pán na tu paní tu policii opravdu zavolal, Jonáš už toho má plné zuby, i když tentokrát jeho adaptace u nás byla vcelku rychlá. Ale kromě nemocných oušek si přivezl i rýmu a kašel.
Chtěla bych jen poprosit, i když se často ujímáme zvířátek bez domova, snažíme se být jejich konečnou stanicí. Nejsme tedy žádný útulek, ani hotel, kam zvíře odložíte když se Vám nehodí a vezmete si ho, až se Vám to zase hodí.
Máte doma také zvířátko původně "bezdomovce"? napište zkušenosti, jaké s nimi máte. Já jen ty nejlepší. Neznám věrnější a vděčnější zvířátka.
Nebo máte doma zvířátko o které se z nějakého důvodu nemůžete starat? Napište mi buď sem, nebo do vzkazů na úvodní stránce. Řešení se určitě najde. Nikdy není tak zle, abychom museli zvířatům ubližovat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelinka Nelinka | E-mail | 27. května 2009 v 19:00 | Reagovat

no tak ten je moc moc klášnej a má nádherný vočička..Takový jen mu z nich lotroviny lezou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama