Ukamenujte mě!

15. dubna 2008 v 21:28 |  Moji zvířecí kamarádi
A nebo radši ne, ale napište mi aspoň svůj názor, protože kamenována už jsem skoro byla. A za co?
Naši velcí pejskové bydlí na verandě. Ano, naši němečtí ovčáci (jak Brita před tím, tak Dix teď) bydlí v noci na verandě, tedy na chodbičce hned za vchodovými dveřmi.
Že bychom pro ně neměli pořádnou boudu? Ale měli. Sami jsme jí vyráběli s taťkou. Ale Britušce se nechtělo být zavřené venku, tak daleko od nás. Na verandě se jí líbilo víc. A tak se z boudy stal seník, kde skladujeme seno pro činčily a králíky.
A proč mě za to máte (tedy prosím nemáte) kamenovat? Setkala jsem se se třemi druhy lidí.
1.) typ, asi nejčastější: řeknu, že pes spí na verandě...nic, normálka, všechno v pohodě
2.) typ, ne moc častý, o to vůči mně tvrdší...no to nemyslíte vážně. Pes má prostě bydlet venku. Jakýkoliv, v jakékoliv zimě (slečna má středního knírače, opravdu venku, uvázaného u boudy)
3.) typ, také ne moc častý, ale na mě velice, velice tvrdý (no, jako můj bývalý přítel si myslel, že si může dovolit víc, asi)...no to nemyslíte vážně! Chudák pejsek! Takhle zavřený! Já kdybych měl psa, tak může rozhodně všude! (neměl nikdy žádné zvířátko)
Je mi jasné, že pokud mi někdo nedá pádný argument (ale opravdu pádný) tak bydlení pejska nezměním.
Jen podotýkám, že když chce být venku, je puštěn ven. (a že oni si umí zaštěkat) přes den jsou většinou venku, pokud není hrozná zima, šílené počasí nebo naopak velké vedro, kdy se vevnitř chladí na dlaždičkách. V zimě je tam udržovaná teplota kolem 19°C, v létě se to tam také tak drží. Pejsek má velký polštář, přes zeď nás slyší, není tedy úplně odříznut od rodiny (smečky)
Mně osobně to opravdu nepřijde jako týrání zvířat, ale budu ráda, když mi napíšete Váš názor, zkušenost. Brituška si mohla vybrat a vybrala si verandu, ale Dixíkovi už byla veranda přidělena, prostě ji zdědil..tak doufám, že se tím netrápí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama