Květen 2008

30.května 2008

31. května 2008 v 10:57 Deníček
Dneska jsem vstávala o něco později než včera, takže v půl osmé. Měla jsem po včerejším debaklu naplánovaný odpočinkový výlet.
Nejdřív jsem vyrazila k Vltavě na nábřeží, kde jsem si pořídila loděnku na loď a vydala se s ní směr Troja.
Zbytek dne jsem strávila chozením po zoo a focením. Krásně jsem se vyvětrala, a taky trošku připálila, ale jen trošku :-)
Večer jsem se vrátila domů a začla se učit na urbanismus.
Takže zase tokový normální den :o)

29. května 2008

29. května 2008 v 21:49 Deníček
Dneska to byl den, který začal docela brzy (na mě určitě)
Před pátou hodinou mi zařval ten hrozný budící stroj do ucha. Rozsvítila jsem, a vrátila se k včerejšímu učení. Do sedmi jsem ještě šrotila, pak už jsem vstala a vydala se na zkoušku z mikrobiologie.
No co Vám budu povídat. Kouknu v testu na první otázky, panenky se mi protočili. Tak jsem to vzala odzadu a to byl docela dobrý tah, tam jsem to vyplnila celkem ok, až na jednu prokletou otázku. A ta byla fakt prokletá a díky ní to nevyšlo :o(
Zbytek už se celkem nějak zplychtil, takže čekat na výsledky. Bylo nás tam patnáct, rovnou to dostali 3lidi za 3 a jednoho zkoušel, nevím jak dopadl. Zbytek 4. Nebyla jsem tou šťastnou, ačkoliv ze zbylích nešťastníků jsem tomu byla nejblíž. Měla jsem 94bodů a potřeba byla 100.
Takže další termín v háji a předemnou poslední možnost...měla jsem na výběr dvě možnosti. Buď si dát další termín 6.6., den po urbanismu (což je docela vyhazovačka hooodně velká) a nebo 25.6. a ten samý den o hodinu později už mám napsaný termín na matiku (a jiný už není) takže volba padla na příští týden, ale asi se pominu :o( tohle jestli přežiju..
No, jinak den pokračoval tak, že jsem si v menze dala květák a snad poprvé mi tam fakt nechutnalo, pak psala mamka, že nám nejde televize, zesilovač a "staronové" auto je v opravně, neví kde je chyba a v sobotu s ním máme odjet docela štreku...takže takový velice podařený den :o)
Snad už máme veškerou smůlu vybranou a už bude jen dobře...hlavně aby se mi povedla sehnat nějaká ta voda, aby to bylo perfektní, a hlavně abych se vešla z časem a dopadly dobře zkoušky.
Vám přeji to samý :o)

28. května 2008

28. května 2008 v 20:31 Deníček
Tak včera se mi ještě podařilo navázat docela dobrý kontakt...takže když bude trošku štěstíčka, tak se možná letos na tu vodu i podívám :o) Já mám takovu radoooost! Jen mi ještě musí na farmě přesunout letní praxi.
Jenže celý den se místo učení rozčiluju, že nám na kolejích pořádně nejde net :-( Když jsem zkusila něco někam napsat, tak se to neposlalo, nebo se to poslalo nejmíň 3x, takže žádost odložím až to bude jistější, že to v pořádku dorazí.
No, ale fakt doufám, že to vyjde. Vypadá to na fajn pohodový lidičky, a hlavně vodáky! Ne, že bych proti přátelům z VŠ něco měla, když půjde o školu a o život tak snad ví, že pro ně udělám cokoliv, ale kromě "bráchy" se mi s nima prostě na vodu už nechce, no. Je to tak :-(
No, takže abych to zkrátila, co jsem dnes dělala. Vlastně skoro nic. Učím se na zítřejší zkoušku, na kterou vůbec nic neumím :-( a rozčiluju se nad netem. Takže další nezajímavý zápisek do sbírky. No, snad jich nebude tolik, že tuhle rubriku zruším.
P.S. Vlastně ještě něco, půjčovala jsem kámošce foťák, aby si nafotila křižovatku. Máme projekt na urbanismus ke zkoušce, tak aby to měla ok. Na oplátku jsem dostala výpisky z přednášek z pěstování rostlin a prostředí, na které jsem se z časových důvodů nedostala...prostě se mi nechtělo vstávat v půl pátý a modlit se, abych byla v Praze včas. A jet v neděli? No to jste se zbláznili, ne? 8-D

"S tankem na silnici"

27. května 2008 v 21:06 Vodáctví
..ano, tak asi takhle jsem si připadala, když se nám (6ti kamarádům) podařilo domluvit, že pojedeme na vodu na raftech (Vltavu). 2 jsme už nějaké zkušenosti měli, ale s kanoikami. a 1měla zkušenosti s raftem. Zbylí 3 neměli zkušenosti žádné, ale o kanoikách nechtěli ani slyšet.
Jelikož jsem pár let předtím na vodě nebyla, bylo mi to jedno, hlavně, že se pojede. Tak se jelo. Pro zdar našeho podniku jsme vybrali pátek 13. července (no, jsme trošku recesisti, i když původní plán slavit v červenci vánoce pro nedostatek nadšení od nováčků nevyšel)
První odpoledne jsme byli v Českém krumlově, který jsme si prohlédli a pak vyrazili do Vyššího brodu. Tady jsme zakempovali a druhý den si vyzvedli v půjčovně 2rafty.
Začalo velké rozesazování. Nakonec jsem já s Honzou (my dva měli zkušenosti s kanoikama) zůstali na jednom raftu a byla nám svěřena veškerá bagáž.
Zbytek (Verča - zná rafty, Týna, Maruška a Jarda - 3 začátečníci) na raftu druhém. Bylo to bezva, jeli jsme vedle sebe nebo za sebou, ačkoliv bylo do té doby zima, my vychytali skvělé počasí (jo, to je moje. Buď mám na vodě 30°C, nebo 10°C a déšť...nic mezi tím neznám :-) ) Takže jsme po sobě stříkali (no, bylo to proto, abych namočili rafty, aby na tom sluníčku se nám nenafoukli a nepraskli, že :) )
Ale docela brzy si uvedomili, že se jim namočí plavky a budou mokrý..kupodivu. Takže nakonec jsme se stříkali já a Honza na jednom raftu, takže sranda :-)
Ale úžasný bylo, když jsme potkali partu Bobrů (skupinu z tábora, na který jsem také jezdívala a pár lidí tam ještě znala) kteří se k nám přidali, tak jsme pokecali, náš raft si s nima i trošku zaválčil a bylo to super.
No, ale to už byl večer a my začali netrpělivě vyhlížet tábořiště. Jaké bylo naše překvapení, když jsme uviděli ceduli Český Krumlov, kam jsme měli dorazit až následující den. No nic, zapadli jsme do prvního kempu, který jsme potkali.
Cedule v kempu slibovala za 20Kč teplou sprchu. No, bylo by to fajn, ale když vylezli úplně promodralý kluci, tak jsme tu teplou vodu z holkama vzdali, ve Vltavě by byla možná i teplejší :o)
Další den jsme se proflákali Krumlovem. Ačkoliv se na začátku dojednalo, že když bude čas, zkusíme si jezy třeba i několikrát, ať je sranda...ale nějak nikdo neměl chuť na nás čekat, takže se jelo dál. Tentokrát vše dopadlo dobře a zakotvili jsme tam, co jsme měli :)
Postavili jsme stan, chvíli kecali a pak zalezli. Od vedlejších stanů jsme zaslechli kytary a chtěli se přidat, ale jedna půlka party tyhle písničky nějak nevyznává (co není metal..) takže z toho byly jen dohady, takže se šlo spát.
Teď už byl před námi jen den poslední a nejhorší. A to hned z několika směrů. Poslední den, loučení s vodou a návrat do tvrdé reality neudělaných zkoušek, a den ponorky. Na našem raftu panovala harmonie, ale ne s vedlejším raftem. Na chvíli jsme se rozdělili po 3do raftu, kdy se ten v předu flákal a my vzadu přes něj nic neviděli a byl vrchol, když jsme chtěli aby nám hlásil kameny..takže jsme se brzy vrátili k osvědčenému modelu 2+4
Voda tu byla celkem rychlejší a do Boršova daleko. Navíc jsme měli vrátit rafty a odjet domů. Takže jsme chtěli trošku píchnout, ale nějak raft se dvěma pádly byl rychlejší než tam co drželi pádlo čtyři.
Nakonec to dopadlo tak, že jsme s Honzou sjeli peřejky, otočili se proti proudu a nechali se unášet a dívali se, jak se raft za námi zasekl o první kámen který jim stál v cestě a snaží se dostat dolů. Než sjeli peřejky, už jsme se s Honzou otáčeli k dalším, sjeli je a opět čekali. Dost času jsme strávili ve vrbičkách ve stínu při čekání. Ale sedět jen tak v lodi nás fakt nebavilo, takže jsme pak odrazili a pádlovali proti proudu. Pak jsme se jen nechali unést k dalším peřejkám a sjeli je.
Výsledek byl takový, že když v raftu za námi zjistili, že budou muset použít pádla, aby nás dohnali, tak nás konečně dohonili a dostali jsme vynadáno, že ani nepočkáme. Co kdyby se jim něco stalo? Tak to mě dorazilo. Snažili jsme se držet stále na dohled, ale hlemejždí tempo je hezký chvíli, ale celou Vltavu to fakt nevydržím.
Největší sranda toho dne byla s úplně cizím raftem "pirátů" jak si říkali, se kterými jsme si udělali menší vodní bitvu o naši bagáž (tímto jim děkuji za pestřejší den! ) Nakonec oproti plánované 14té hodině v Boršově jsme tam byli po páté hodině. Což by bylo ok, vrácení raftů stačí oznámit hodinu předem, ale jak domů? Původní plán byl, když se nestihneme dostat domů, zůstat v tábořisti do dalšího dne. Ale jako většina (či všechny plány kromě toho vyjet s raftem na Vltavu) se zrušili, zrušil se i tento. Přes veškeré mé vysvětlování, že poslední vlak jede za chvíli, mi nikdo nevěřil a složitě to všici zjišťovali a zaměstnali snad všechny příbuzné doma. Nakonec zjistili to, co jsem já věděla týden dopředu.
Takže co teď? Plán zůstat v tábořišti byl mě z neznámých důvodů zrušen a začlo se mluvit, že Verča má blízko tetu a že budem u ní. Jenže ponorka byla dost veliká a zatahovat do našeho podniku další lidi se mi fakt nechtělo, takže nakonec se přeci jen jelo domů posledním vlakem.
Jsem ráda, že všechno dobře dopadlo a nováčkům se voda možná i líbila, protože říkali že příští rok by jeli znovu.
Teď je o rok později, a jelikož nikdo se po ničem nepídil, jestli voda bude nebo ne a na můj dotaz pouze řekli že by jeli, ale snaha o něco žádná, mě má nechuť jet znovu s nimi odradila od dalšího organizování výletu.
I když jak čas pokračuje, tak bych možná jela i s plyšovým medvědem :-D

27. května 2008

27. května 2008 v 16:33 Deníček
Tak jsem právě založila novou rubriku: Deníček
Jinak dnešní den vypadal tak, že jsem v sedm ráno vstala, šla na zkoušku z chovu zvířat a prostředí. Nakonec to bylo v pohodě. I když oproti očekávané písemné zkoušce začal zkoušet ústně.
Po zkoušce jsem šla na studijní odevzdat návrhový list na letní praxi (během letních prázdnin máme někde být 25 dní na praxi a zajišťujeme si místo sami, mě se podařilo sehnat místo zde tak pevně věřím, že těch 25dní mezi zvířátky bude super. Plno práce, ale super. Už jsem tam dokonce asi před měsícem byla na víkend a lidové jsou tam úplně báječný, takže se už docela těším :-) nejspíš tam budu zůstávat i déle, než je povinné
(takže asi předem upozorním, že během července se na zápis do deníčku moc nedostanu, ale pak to snad doženu, vzhledem k tomu, že si povedeme deník do školy, tak bude z čeho čerpat :o) )
Pak jsme se stavili v menze na oběd a pak ke mně na pokoj na internet. A teď už je čas na učení, protože pozítří je další zkouška z mikrobiologie.
No, asi teď nějakou dobu nebudou moc zajímavý zápisky, přeci jen zkouškový je zkouškový :o) Ale třeba se přeci jen něco zajímavého přihodí.

Zkušenosti

25. května 2008 v 22:39 Vodáctví
www.zitnebotezit.cz
Tak bych taky mohla napsat, jaké že to mám s tou řekou zkušenosti, když tu tak píšu, že :-)
No, nejsou úplně největší, ale myslím, že tak úplně žádné taky ne :o) Když to tak sečtu, tak jsem byla 3x na Vltavě a 3x na Ohři. 2x na Vltavě s vodáckým táborem v letech 1998 a 1999 a 1x s partou z vysoké školy loni, v roce 2007.
Na Ohři jsem byla 2x se základkou v roce 1999 a 2000 a se střední školou v roce 2004. Takže kromě školních výletů (které fakt nebyli špatné!), dvou táborů (opět organizováno někým dospělým) jsem zažila jen jednu vodu bez organizace.
Respektive, organizaci jsem vzhledem k množství začátečníků zajišťovala já a kamarádka, která na té Vltavě byla přeci jen častěji a zná ji líp, i když taky nejsem úplně mimo :o) No, ale ta poslední voda zrovna moc slavná nebyla. Teda počasí bylo perfektní, ale ti lidé se nějak nepovedli..sen o večerním sezení u ohně a zpívání nebo i jen normálním vodáckém pošťuchování a šplouchání a vodáckého humoru, kterému nebylo rozuměno...tak to se nějak rozplynulo :-(
Takže letos opět není s kým vyrazit, tak jen doufám, že se ještě někdy v životě dočkám vody, o které se mi zdá. A nemusí to být Vltava ani Ohře, ale klidně něco jiného! V podstatě mám teď takový absťák, že asi vytáhnu lehátko a sjedu potok vedle baráku :-D

Co mám ráda

24. května 2008 v 23:05 Něco o mně
Tak ráda mám hlavně moje zvířáky a rodiče a pak naše město. Taky mám ráda mého super kamaráda, kterej je jak můj brácha, a to nejen tím, že má náhodou stejné příjmení :o) a kamarádky, které sice nemají stejné příjmení, ale vůbec to nevadí :-)
Taky mám ráda vodu. Jak na plavání, tak na sjíždění. Doufám, že se přesto, že to vypadá, že letos nikam nepojedu, něco a někdo kdo by jel najde a pojedu :-) ale jsou to asi marné naděje :(
Hodně miluju sedět u ohně a koukat do plamenů, a když je někdo kdo hraje na kytaru, tak to fakt nemá chybu. Ráda zpívám, ale jen s někým, ne sama. A nebo když jsem úplně sama, to si taky zazpívám.
Ráda jezdím na koni, i když to ještě moc neumím, doufám, že se mnou budou mít chlupáči trpělivost a já se to jednou naučím tak, abych jim co nejméně překážela.
Cestování mám také ráda. Jak autem, tak busem, tak pěšky. Na kole jsem byla 2x, ale nemám vlastní, takže mi chybí trénink a to je docela problém ujet nějakých 100km za den, ale za 3dny jsme to nakonec dali :-D
No a ráda fotím, až bude čas, tak sem možná přidám i fotogalerii toho nejlepšího, co jsem nafotila

Co nemám ráda

24. května 2008 v 22:56 Něco o mně
Nevím co nemám ráda nejvíc, tak začnu tím, co mě napadne jako první.
Nemám ráda takové ty drzé slečinky, co např. přijdou na vyučování, je tam mladej učitel a oni se jen předvádí...(pro ty co zažili, nemusím popisovat, ti co nezažili, o nic nepřišli) a ještě víc nemám ráda ty učitele, co jim na to skočí a můžou se z nich zbláznit. A že jsem to teď půl roku zažívala, když jsme měli kartografii. Pracovali jsme se speciálním programem na PC. Když ona slečna zaječela, že jí to někam zmizelo, tak tam hned byl. Ale když jsme potřebovali něco my (normální lidé) tak jsme buď půl hodiny čekali než bude mít čas, nebo (a to nejčastěji) jsme si na to přišli sami............já jen doufám, že to nemluví závist, že to taky tak neumím zahrát :-D
No, dál nemám ráda hmyz, když mi lítá v místnosti. Venku je mi to jedno, to si na mě může celkem cokoliv sednout, ale doma to opravdu nesnáším, i když to jen tiše sedí na zdi. Chudinky malý, oni za to nemůžou, ale přes všechno se je snažím dostat ven živé.
Taky nemám ráda bezohlednost. K lidem i zvířatům. A naší planetě. Nejsem ekoterorista, i když směr mého vzdělání by tak mohl vypadat. Naopak zastupuji názor, aby ekologie byla pro každého a byla samozřejmostí. Vím, že ekonomie a ekologie nejdou dohromady, ale doufám, že je tam slovíčko"zatím". A věřím, že i kdyby se to nedalo sloučit, že přijde čas, kdy bude ekologie více, než ekonomie. Ekologie je dříve i v abecedě!:-)
no, teď mě už nic nenapadá, ale až mě napadne, tak dopíšu :-D

Jaká jsem?

24. května 2008 v 22:33 Něco o mně

Vodácký fejeton

24. května 2008 v 22:18 Vodáctví
www.zitnebotezit.cz
Tak jestli zrovna nesbíráte další super zážitky na vodě, tak bych Vám předložila jeden můj vodácký fejetonek, který dosti využil vodáckého slovníku. Snad se Vám bude líbit tak jako kdysi naší třídní :-)
Odkaz na fejetonek je zde

Binbango - obecné info, hrajeme, menu

23. května 2008 v 21:45 Hry za dárky na internetu
Po zaregistrování zde a bližší info k registraci zde se můžete přihlásit.
Po zaregistrování dostanete 30tiketů, které můžete použít, na jaké hry chcete. Některé hry stojí 1tiket, některé hry stojí 2tikety. Za 1tiket jsou většinou losy.
Mé nejčastější hry jsou Rebond a La Caverne v menu Accueil. V Rebondu lze vyhrát až 50créditu a v La Caverne lze kromě kreditu vyhrát i tikety navíc. Ale doporučuji si ze začátku projít více her a zjistit, co Vás baví :o)
Každý následující den po přihlášení dostanete 10tiketů. Když Vám tikety ten den dojdou, můžete hrát hry za crédity, ale to nedoporučuju, protože sbíráme (aspoň já) crédity na nějaký dárek.
Kromě créditů a tiketů dostáváme z her i diamanty (ty dostaneme i po přihlášení) Je to soutěž, trvající asi 14dní (neustále se opakuje) a jde o to získat za tu dobu co nejvíce diamantů. Diamanty jsou za přihlášení(1-20diamantů), hraní her (1-20diamantů)a použití Choco+ kódu(30diamantů) Má zkušenost je, že pokud se Vám podaří nasbírat okolo 300diamantů, získáte navíc 0,01kreditu. A pokud se podaří získat víc, získáte více kreditů
Choco+ je kód, který Vám přidá 40tiketů, které můžete použít do jaké hry chcete + 1hru v menu Autres, která se jmenuje: Cadeau Surprise a lze zde vyhrát kredit i další tikety. Jedná se o los
Butik naleznete pod položkou Cadeaux. Referenční link pod Parrainage.
V získávání referů je také soutěž o kredity, navíc za každý Choco+, který si Váš refer aktivuje, získáte 5tiketů do her
Dále jsou bonusy v menu Autres:
Jeu Bonus - tiket. Kliknete na to, pak znovu na Jeu Bonus, na Jour, setřete nahoře šedé pole a dáte valider. Píší, že lze vyhrát 0,01-10kreditů, já mám nejčastěji 0,02kreditu
Jeu Fidelité - tiket. Zpřístupní se, když se 5dní zasebou přihlásíte na svůj účet, setřete nahoře šedé pole a dáte valider. Píší, že lze vyhrát 0,01-10kreditů, já mám nejčastěji 0,02kreditu
Výhoda:
Nesporná výhoda je, že po přihlášení nemusíte všechny tikety uhrát, ale zůstávají Vám na příště. Ale když se ten den nepřihlásíte, tak se Vám žádné tikety nepřičtou
VIP
Pri používání Choco+ kódů stoupá Vaše postavení. = zlevňují se některé dárky a kódy a to i dost vvýrazně (pozor, pokud kupujete Choco+ v butiku na zde na binbangu, tak se VIP zdvihá při nákupu Choco+ za 5kreditů! (5. položka v butiku na kódech. Ty položky před tím si kupujete tikety do her, ale VIP se nemění!)
K postupu na VIP Bronze 1 potřebujete 1Choco+. K postupu z VIP Bronze1 na VIP Bronze 2 potřebujete 1Choco+ a tak dále. Ale pozor, na to abyste se dostali z normálního statutu na VIP Bronze 4, musíte to stihnout za 90dní. Pokud to nestihnete, tak klesnete. Jak je na obrázku šipka, značí to, že jsem VIP Bronze 4. Abych neklesla a "zakonzervovala" VIP Bronze 4, tak musím aktivovat ještě jeden Choco+. Abych postoupila na VIP Argent1, musím aktivovat 2Choco+ (1na uzavření VIP Bronze a 1na postup na VIP Argent1)
A co VIP přinese, mimo zvýhodněných cen v butiku?
VIP Argent - 1 VIP tiket v menu Autres denně
VIP Or - 1 VIP tiket v menu Autres denně a zvýhodněné ceny v butiku
VIP Diamant - 1 VIP tiket v menu Autres denně, zvýhodněné ceny v butiku a 15 tiketů denně místo 10
VIP Diamant 4 - 3 VIP tikety v menu Autres denně, zvýhodněné ceny v butiku a 15 tiketů denně místo 10

Binbango - registrace

23. května 2008 v 21:10 Hry za dárky na internetu
Binbango je stránka, kde lze za hry dostat dárky nebo kódy do jiných her (i zde uvedených) v tuto chvíli zde není Maxpack, ale jsou tu jiné kódy a dárky i dražší, které na rozdíl od Prizee.com posílají i do ČR i SR
Pro registraci klikněte prosím zde. Otevře se Vám nová stránka, kde klikněte na "Inscrives-vous"
a postupujte podle návodu:
a potvrďte Valider, okračování:
opět potvrdit Valider a dále:
a opět potvrdit Valider. Na e-mail Vám přijde aktivační link, po odkliknutí se můžete přihlásit

Chcete něco dělat pro Zemi?

22. května 2008 v 12:04
Chcete něco dělat pro Zemi a nevíte jak?..
Tak takto začínají stránky: http://www.hraozemi.cz/
a myslím, že k tomu není moc co dodat. Pokud si chcete zjistit, jak moc Váš život působí na naši planetu, zjistit jak co nejvíce naší planetě prospět, tak neváhejte a vstupte

Výměna odkazů

22. května 2008 v 12:01 REKLAMA - pište zde!!!!!
Pokud chcete upozornit na své stránky, poprosit o hlasování, či se jinak zviditelnit, můžete zde.
Jako výměnnou službu uveďte i můj odkaz na svých stránkách.
Děkuju, že nebudete zahlcovat diskuze pod jinými články. Tam budou stejně smazány nebo přesunuty jinam

Horní Jiřetín

22. května 2008 v 11:55 Užitečné i zajímavé odkazy
www.zitnebotezit.cz
Zde je odkaz na oficiální stránky našeho města, o kterém zde píši:
http://www.hornijiretin.cz

Překladač Google

22. května 2008 v 11:54 Užitečné i zajímavé odkazy
Možná se Vám stalo, že jste narazili na stránky, které naprvní pohled vypadaly zajímavě, ale byly psány v jazyce, který jste nemohli tak jednoduše rozlousknout.
Nebo máte nějaký úkol do školy (ale třeba i do práce se to může hodit) a máte cizí text a potřebujete ho přeložit. I na to lze tyhle stránky použít
A nebo prostě jen máte kamaráda z jiné země a píšete si spolu. Ale ať už je to cokoliv, doufám, že Vám tyto stránky pomohou tak, jako pomáhají mně.
Zde je odkaz:

Užitečné i zajímavé odkazy

22. května 2008 v 11:50 Užitečné i zajímavé odkazy
Tuto rubriku jsem zavedla proto, že na internetu je moře stránek, některých míň zajímavých, některých víc a obač člověka ani nenapadne, že by něco takového zde mohl najít.
A zároveň bych chtěla poukázat na některé stránky, které já sama ráda navštěvuji. A ty se zde budou nacházet také. Třeba Vás také zaujmou, nebo jen ze zvědavosti nahlédnete :-)

Prizee - hodnosti

17. května 2008 v 23:43 Hry za dárky na internetu
Určitě jste si všimli, že po přihlášení na Prizee máte pod svým uživatelským jménem čtvereček s nárameníkama a vedle proužek který se zaplňuje oranžovou barvou.
Čtvereček s nárameníkama ukazuje hodnost (né, jak jste byli hodní :-) ) ale je to vlastně takový součet kolik dní jste na Prizee, kolik her jste dohráli do konce a kolik Maxpacků jste použili..tohle všechno se do hodnosti počítá. A kolik Vám zbývá do dosažení další hodnosti, to ukazuje právě ten proužek vedle, na který když najedete myší, ukáží se Vám procenta, kolik již máte z té hodnosti splňeno.
Ze začátku to jde celkem rychle, čím vyšší hodnost, tím to jde pomaleji. Po získání stříbrného ranku získáte VIP tiket, který se zobrazí v tajných hrách (Seecret games) a po dosažení zlaté hodnosti (ranku) získáte zlatý VIP tiket. Tyto dva tikety by se neměli překrýt, ale určitě to nevím, nemám to ještě vyzkoušené :o)

Bux.to

16. května 2008 v 22:27 Peníze na internetu
BUX TO - ZMĚNA PODMÍNEK!

K výplatě 50 euro! Již dříve problémy s vyplácením - dlouhé čekací doby. Delší dobu označováno za SCAM!

Bux.to je reklamní systém vyplácející na AlertPay - elektronickou peněženku. Výplata je od 10 dolarů
(11.8.2008 jsem zažádala o výplatu 10dolarů, bohužel se výplatní doba prodloužila na 6měsíců, ale bude to tím, že nestíhají vyplácet. Stále vyplácí, ale je nás moc. Ale dávám tomuto systému stále šanci, protože je to jeden z nejstabilnějších systémů fungující již docela dlouho - proto, pokud chcete mít jistotu výdělku a nevadí Vám déle čekat na výplatu, tak se zaregistrujte)
PRINCIP:
Po registraci, která je popsána níže se přihlásíte a kliknete na "Surf Ads" a objeví se Vám stránka s reklamami, na které kliknete. V novém okně se otevře reklama, počkáte 30sekund pak se nahoře objeví zelená fajfka, můžete okno zavřít a kliknout na další reklamu. Po aktualizaci stránky se odkliklá reklama přeškrtne.
REGISTRACE:
Prosím, registrujte se zde otevře se stránka, nahoře v pravo je "Register"
a klikněte na "register" a jste zaregistrovaní
Jsou dva typy účtu - STANDARTNÍ - kdy je 10-15reklam denně a PREMIOVÝ, který stojí 59dolarů na rok ale máte třeba i 100kliků denně
U obou účtů reklami v průběhu dne přibývají a mizí.
Po kliknutí na "My Stats" se objeví statistika

Vodácký slovník 2

14. května 2008 v 21:12 Vodáctví
www.zitnebotezit.cz
Loďák - (též bágl) - pytel z impregnované látky velikosti dospělého muže. Pro pokročilé stačí velikost nedospělého šimpanze. Oba typy jsou opatřeny nahoře šňůrou, kterou se pytel zadrhuje, aby dovnitř nenatekla voda při převrácení lodi a aby z něho nepadaly věci při převrácení pytle. Do pytle se nastrkají úplně všechny věci, které vodák vlastní. Na dno klade krím na opalování, retox na komáry a svačinu.
Zabalák - vysoká vlna se zpětnou rotací, postrach otevřených lodí. Vyskytuje se v silných peřejích a na koncích šlajsen.
Vracák - zpětný proud, vzniká vedle hlavního proudu a žene loď zpátky pod jez, do mělčiny a mezi klacky.
Hák - (též háček) - člen posádky sedící vpředu. Ovládá příď lodi, dře třikrát víc než kormidelník a těžce nese, že je tomuto podřízen.
Bagáž - všechna vodákova zavazadla. Jejich obsah a množství jsou vymezeny na jedné straně vodákovou zkušeností a na straně druhé jeho fantazií.
Kontra - zpětný záběr pádla. Jediná možnost brzdění, chybí-li na lodi kotva.
Porcelán - třeí jezdec v lodi. Vozí se nouzově na kratší trati. Kormidelník a háček jedou s porcelánem opatrně, neboť tento nepádluje, takže má dost času, aby sžíravě kritizoval způsob jejich jízdy.
Traverz - pohyb šikmo natočené lodi napříč řekou. Traverzu se používá ve specifických situacích pod šlajsnami a jezy, v peřejích a zákrutech. Dovolují si jej zkušenější posádky, zatímco posádky méně zkušené zhusta traverzují proti své vůli.
Koňadra - koníčkovací šňůra, slouží ke koníčkování. Znamená to, že loď je ve vodě, kdežto vodák na břehu, odkud táhne loď jako koníček. Činí tak na cestě proti proudu nebo při přetahování jezu. Po příjezdu na tábořiště se koňadra napne mezi stany a suší ne na ní prádlo.
Kolejda - pdvozek složených z koleček a chatrné konstrukce, na kterém se přepravuje loď z nádraží k řece a naopak. Při prvních metrech přepravy se kolejda obvykle rozloží na prvočinitele, takže po zbytek cesty odnášíme loď na remanou. (Otrlí říční vlci ji táhnou městem na koníčkovací šňůře) Na vodě naopak loď uveze kolejda hravě, takže můžeme tento praktický přístroj všem vodákům vřele doporučit.
Špricka - v otevřených lodích impregnovaný potah chránící vnitřek lodi před vlnami. V zavřených lodích sukýnka zvaná též Komínek, kterou se vodák hazardně k lodi připoutá, což jej zhusta mrzí.
Šprajc - příčná dřevěná výztuž na otevřených lodích. Šprajci jsou obvykle dva, slouží též k upevnění bagáže, k tahání lodi z vody a vexponovaných okamžicích brání kormidelníkovi, aby se rozeběhla na provinilého háčka.