Červenec 2008

25. července 2008

25. července 2008 v 11:33 Deníček
Dnes se s Vámi loučím na dobu minimálně 25dní...mám povinnou školní praxi v této délce...a možná se mi nepodaří utéci dříve, než za měsíc..:-(
Dřív jsem se celkem do Čapí letky těšila, ale kámoška, která tam měla nastoupit o pár dní dříve tam odtud zdrhla hned první den..A možná to nebylo jen kvůli ubytování, kde místo slíbené chatky jí nabídli místo na půdě nad prasečákem..
Ale pokud to bude jen to, tak to bude to nejmenší, protože bych je třeba přesvědčila, že chci stan..:-) to by mi tak nevadilo..
Tak sbohem..a až se vrátím, dám určitě vědět, jak to nakonec dopadlo :-(

Velká voda - Sázava 2008

22. července 2008 v 12:11 Vodáctví
Dne 11.7.2008 to všechno začalo.
V půl třetí jsem se potkala se svým kamarádem u metra na Smíchově kde jsem pokračovali vlakem do Černošic.
Zde jsme se měli potkat se zbytkem party a nakládat lodě. Ve smluvený čas tu ovšem nikoho nebylo, tak jsme se šli podívat k řece. Asi za čtvrt hoďky jsme se vrátili a byla tam Bee. Tak jsme kecali a ona volala zbytku, kde se flákaj.
Nakonec dorazil s autem Čert a odvezl nás na oběd do čínské restaurace...čínu normálně nejím, ale dala jsem si něco na způsob rizota a nebylo to špatné. Možná to bylo i tím, že jsme seděli venku a nečmuchala jsem to jejich koření vevnitř.
Po jídle jsme se vrátili už skoro k hotovému, většina věcí byla naložena :-D jj, to je tak, když se všici někde flákaj..pak to oddřou :-)
Rozdělili jsme se do aut a vyrazili. My s kámošem jeli s Mártym ještě pro jeho manželku a děti, vozík naložen 5ti loděmi a ještě jedna loď na střeše auta.
Cestou začali první problémy. Manželce nebylo dobře, ale vozíku naloženému loděmi také ne.
Nakonec byla u jedné benzínky velká zastávka a oprava, neboť se vypoukl bok vozíku a začal třít o pneumatiku která se začala zahřívat a kouřit.
Oprava byla nakonec vcelku úspěšná a mohli jsme pokračovat do kempu U kouzelníka v Kácově.
Zde jsme zakempovali, postavili stany a přečkali první (a ne poslední) déšť a šli jsme spát.
12.7. první pádlovací den
Ráno jsme vyjeli kousek proti proudu, abychom večer dorazili na kanoích do našeho tábořiště, kde jsme spali předešlou noc.

21. července 2008

22. července 2008 v 11:53 Deníček
Včera jsme se vrátili ze Sázavy zpět do Prahy. Dorazila jsem na kolej kolem půlnoci a byla tam nová spolubydla. Je v pohodě. Chudák dělá dneska zkoušku, tak se ještě učila, já zapadla do sprchy a pak do postele.
Vstávala jsem dneska až kolem 10té hodiny, spolubydla už byla na zkoušce. Vybalila jsem věci, roztřídila co nechám na pokoji a co odvezu domů, zabalila batoh domů, skočila si pro nějaké jídlo.
Když jsem poobědvala, přišla spolubydla, zkoušku udělala, takže je to super! :-) ale také toho má asi ještě víc..:-(
Ale už nebyl čas něco moc rozebírat, popadla jsem batoh, noťase a stan a vydala se směr domů.
Cesta mi přišla celkem dlouhá, i když jsem většinu v buse prospala, moc nás tam nebylo. Nakonec jsem se přeci jen domů dokodrcala a začal "výslech" :-D
Povyprávěla jsem našim o dešti a jak jsem se 3x koupala, z toho 2x dobrovolně :-) navečeřela se a opět upadla do postele, ale to bylo už kolem desáté večer, ještě jsem si pustila filmeček a celkem rychle usnula..
Více o dnech strávených na vodě se dočtete v kategorii vodáctví (ještě to musím ale napsat :-D)

11. června 2008

11. července 2008 v 11:12 Deníček
Tak dneska vyjíždím na VODU!!!! HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :-)
Už se moc těším, ale asi deset dní tu teď nebudu...ale zase budou určo zážitky a bude co psát!:-)
Snad jen kdyby to počasí...tale to už jsem tu škemrala včera, takže se k tomu musíme postavit čelem..prostě bude lejt. Ale nám to náladu pokazit nesmí :-)
Takže už mám snad všechno sbaleno, doufám, že se vejdu do barelu...na 9dní jsem ještě nikdy do barelu nebalila, maximálně na 4...ale ono je těch věcí skoro stejně :-) jen prvně budu dávat do barelu i stan, takže se tam toho vejde ještě míň...ale zase poprvé mám barel sama pro sebe a ne na půl..tak uvidíme :-) (jenže ten stan není tak skladný:( )
Tak zatím ahojky!

Nejen životní sen, ale i cíl..

10. července 2008 v 21:48 Něco o mně
Jak tak přemýšlím o směřování mého života a jeho smyslu vůbec, docházím k názoru, že mít životní sen nestačí...
Vždyť mě by teď stačilo vybrat veškeré úspory co mám, zakoupit zájezd někam kde mají delfíny, podívat se na ně...a můžu umřít. Zítra. (no, s cestou pozítří - na letenku přeci jen asi nemám)
Tak možná před splněním životního snu, by si člověk měl vytyčit nějaký cíl a dostat se k tomu cíli, a pak si splnit životní sen...
A ten cíl by měl být takový, kdy si člověk řekne, co po něm má na této Zemi zůstat, aby mohl jít spokojeně na odpočinek. Může to být úspěšná kniha, krásná zahrádka kolem domku, postavená chata, fungující farma, politická reforma, jméno v učebnicích..
Narozdíl od životního snu, který nemusí být reálný, by životní cíl reálný být měl. Životním snem může být i napsaná úspěšná kniha. A tomu může předcházet životní cíl, být spisovatelem...snad mi aspoň někdo rozumí...i když to těžko, když si nerozumím ani já :o)

Žiji, nebo jen přežívám?

10. července 2008 v 21:42 Něco o mně
Tak jsem zase v tom mém hloubání o životě..
Nějak mi začíná docházet, že je to vážné. Vůbec netuším, co si se svým životem počít. Když si to tak vezmu zpětně, tak jsem stále žila život někoho jiného..
Když to vezmu od začátku..
Vždycky jsem chtěla bydlet v domě se zahradou na venkově (což se splnilo díky našim a já si vyzkoušela, že je to opravdu to, co chci, ALE!) ale je tu háček...ten domov patří rodičům a já si budu muset hledat a budovat něco jiného..
Mám spoustu zájmů, ale všechny jen "povrchně". Něco o tom vím, ale nežiji tím. Mám tolik zájmů a jsem všemu tak otevřená, že nemám nic, čím bych se výhradně chtěla zabývat.
Například: můj první přítel, blázen do aut...já o autech nic nevěděla, ale po 3letech s ním jsem byla schopná odmontovat a opět namontovat motor u Škoda 120.. (ale ta auta mě fakt nechytla, takže už to neumím :-) )
Můj druhý přítel: blázen do techniky. Získala jsem velký rozhled o novinkách ve světě techniky a to nejen PC (i když blog.cz používám jen z lenosti vytvoření vlastních stránek jazyků jako html, který jsem se naučila a zjistila, že bych se naučila i víc...) a ta technika mě chytla...ale nikdy nebudu takový blázen a nikdy tomu nebudu rozumět jako on..
Posledních pár týdnu se bavím s partou lidí, kajakářů. Miluju vodu, ale o kajaku jsem vživotě nepřemýšlela. Dneska, když stojím nad tím kanálem v Troji, tak mi to zase tak nemožné nepřijde..
Zpívávala jsem ve sboru a hrála v orchestrech...bavilo mě to, to ano...ale nikdy jsem pro to nedýchala a nežila tak, jako to pevné jádro, pro mě to stále byla jen zábava, pro ně život.
A tak mám jakýs takýs přehled o světě hudby, aut, techniky, fotografování, zvířatech, přírodě, politice, knihách, stavbě domu, zakládání zahrádky, psychologie..ale všechno tak strašně povrchové..
Když se s někým seznámím a on dělá něco zajímavého, prostě mě to zajímá. Ale obdivuju lidi, co 5-6dní v týdnu chodí od rána do večera do práce a ten 6tý až 7den volna jedou na vodu. Pokaždé. To já neumím. Jeden dva víkendy ano, 5x do roka ano, možná i víckrát, ale mezi tím si chci fotit, číst, podívat se na něco v tv, zjistit ve zprávách co se děje ve světě, co se děje v technice..
Dříve, když jsem se rozešla z přítelem, jsem tvrdila, že je před tím než si začnu hledat jiného (měla jsem celkem 2přítele, takže je toto má 2.přestávka:-) )je důležité naučit se sama žít. To ano, ale zjistila jsem, že to co dělám já je asi jen přežívání.
Čekám, až něco..miluju koně, od mala jsem se chtěla učit jezdit (neumím do dnes) tak jsem čekala, až mi bude 13, aby mě vzali do JK. Bylo mi 13 a my už 2roky přestavovali dům...takže smůla, jsme bez peněz, není čas tě tam vozit..
A je spousta věcí, kdy si člověk řekne, že to bude až...ale mělo by to být HNED! nebo co nejdříve.
Jenže to už si možná zase protiřečím, že přítel bude, až se naučím žít sama.

26. června - 10. července 2008

10. července 2008 v 21:05 Deníček
Poslední dobou nějak nebyla chuť psát..tak se omlouvám :-)
Asi za to může ta nepodařená matika, mám teď do září vítr, jestli to zvládnu :-( ale snad jo..
Jinak se v tomto čase nic moc nedělo, krom toho že jsem se byla 1x podívat v Troji na kanále fotit kajakáře a seznámit se s lidmi, se kterými občas něco prohodím na fóru..
No a jinak je zítra můj velký den! Odjíždíme na 9dní na VODU!!!! :o) Já se taaaak těším!!!!!!!!!!:D
No, ale jedna špatná zpráva...kocourek Jonáš se dneska nevrátil ráno domů. Je to poprvé od té doby co chodí v noci ven...a mám strach :-( tohle nikdy nedopadlo dobře...ale třeba se jen někde zapomněl s kočičími kamarády...
Jinak jsem byla celou dobu doma, kromě minulého víkendu (5.7-6.7.) kdy jsme byli v černošicích opravovat lodě a mýt barely a nádobí na vodu a také domlouvat podrobnosti...takže pohodové prázdniny...jen kdyby to počasí bylo o fous lepší :-) Aspoň něchto 9dní...i když pak budu měsíc na farmě a také bych se nezlobila, kdyby bylo fajn počasí.
Tak to je zase asi vše...
no a proč jsem neměla chuť psát? Protože přemýšlím o životě, o světě, napadají mě celkem bláznivé myšlenky, ale jestli je něco z nich pravdivé, tak se opět začínám světa bát..také hledám sama sebe, přemýšlím co dál ať už školu dodělám nebo ne...ale víc o tom napíšu do rubriky "Něco o mně" :-)
Takže vodě AHOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ! a mějte se hezky!

Reklamy jinde mažu!!!

10. července 2008 v 20:56 REKLAMA - pište zde!!!!!
Tak jsem zde zavedla rubriku, kam si pište reklami na své blogy, a kde také ta reklama zůstane..
A tato rubrika je prázdná. Zatím co u jiných článků mažu a mažu a mažu...no, když vám to za tu námahu stojí, tak je mi to jedno, protože jinde než tady prostě odkaz na Vaše stránky nezůstane..
Ale je mi vás, co neumíte číst a přesto píšete reklamu na svůj blog (teda je fakt, že pokud není odkaz v této rubrice, tak pro vás nikam nehlasuju ani na váš blog nekoukám, tak nevím, jestli tam nemáte jen obrázky..) kamkoliv jinam jen né sem.
Tak si to užijte :-) Na to sem chodím moc často...:-)
A pro ty slušné, prosím, pište do rubriky REKLAMA...a já pro Vás ráda hlásnu či Vám zanechám komentík = navštívím vaše stránky, počtu si a třeba se budu i ráda vracet..a navíc nechám zde odkaz i pro ostatní...tak si vyberte, co je lepší :o)
Krásné prázdniny, ahoj!

No-minimum - přišla výplata!

9. července 2008 v 16:29 Peníze na internetu
Dnes mi přišel od administrátora No-minimum e-mail, že mi poslali moji výplatu. Po přihlášení na PayPal.com jsem zjistila, že opravdu přišla!
Takže mám doma již druhou výplatu od tého společnosti a nemohu si stěžovat :-)
Jak se zaregistrovat do této společnosti a také dostávat výplatu, zjistíte na mém webu http://novy.blog.cz/0803/no-minimum-registrace

No - minimum - zažádala jsem o další výplatu peněz

1. července 2008 v 22:08 Peníze na internetu
dnes, 1. července jsem na No-minimum zažádala o další výplatu na PayPal...do 10-14dnů by to mělo být na účtu :-)