Září 2008

Proč betonujeme...?

24. září 2008 v 21:12 Malá zamyšlení..ale někdy důležitá!!!
Zamysleli jste se někdy nad tím? Přemýšleli jste nad tím, proč jsou chodníky z dlažebních kostek, asfaltu nebo betonu? Proč máme betonová náměstí? Proč jsou betonová nádraží? A tak bych mohla pokračovat..
Já jsem se nad tím zamyslela..a přišla jsem jedině na to, že je to proto, abychom nechodili v blátě, marastu, špíně..prostě abychom šli tzv "čistou nohou" (čistou botou)
A proč, že o tom přemýšlím? V pondělí před šestou ráno jsem na busovém nádraží čekala na autobus a viděla jsem paní jak jde a prostě si odplivne na zem a jde dál..
Přiznám se, že toto počínání mě velice ekluje a vadí..stejně tak mi vadí hromada nedopalků podéc chodníků a žvýkačky na každém kroku, případně i psí exkrementy (pejskaři mi odpustí, já jsem také pejskař, ale prostě uklízíme to doma na zahradě..uklidíme to venku..) spousty odpadků..
A když se tak nad tím zamyslím, v jakém balastu to šlapem...tak mi je představa bláta pod nohama mnohem příjemnější a samotný smysl betonování mi uniká..:-(

Jonášek zemřel :´-(

24. září 2008 v 19:52 Moji zvířecí kamarádi
Dnes v podvečer jsem se vrátila z Prahy, kde jsem si zařizovala věci do školy, která nám od pondělka začne a hned mezi dveřmi jsem zjistila tu špatnou zprávu :-(
Jonáška včera (23.září) bohužel přejelo auto :((((
Je mi hrozně smutno...navíc to není ani týden, co jsem ho hladila na klíně a povídala mu, aby se ani nepřiblížil k silnici :-(
Doufám, že už nebudeme mít další kočičku či kocourka. Ne že bych je nechtěla..ale teď už opravdu snad i mamka vidí, že do roka všichni svůj život ukončí stejným způsobem. A trápíme se nejem my tím, že odešli, ale v podstatě je to opravdu nezodpovědné, vzít si sem další kočičku. Pokud by chodila ven. Ale je pravda, že pokud by byla jen doma, tak se bude asi dost nudit.
Bez kočičky je tu ale smutno..nikdo si neběží lehnout na gauč na Vaše místo ve chvíli, kdy si tam sedáte, nikdo se na židli u stolu neprotahuje, když si dáváte na stůl jídlo, nikdo za Vámi v noci nepřiběhne, když jdete na WC...prostě pusto :-(
Ale snad už mamce konečně vysvětlím, že za rok jde do důchodu a pořírí si konečně svého vysněného drsnosrstého jezevčíka...a bude to doma opět útulné...i když kočička je kočička..
Ne žebychom měli málo zvířátek...ale každé je jiné, každé má jiné nároky a požadavky...a ne všechna jsou tak úžasně přítulná.
Sbohem Jonášku, na vždycky zůstaneš v našem srdíčku!!:´-(

Prodána první činčilka :-) :-(

22. září 2008 v 21:33 Moji zvířecí kamarádi
Ve čtvrtek 18.9.2008 jsem prodala prvního činčilýho chlapce. Brala si ho slečna s mladým hochem, vypadali sympaticky, tak věřím, že se u nich bude mít dobře :-)
Pro druhého chlapce by si měla přijít o víkendu kamarádka z Horního Jiřetína...také mají malý zvěřinec :-D

9. září 2008

9. září 2008 v 19:43 Deníček
Dneska jsem přijela do Prahy.
Od 13hodin jsme měli zápis do třetího ročníku. Dopoledne jsem si vyplnila žádost o přesunutí praktické encyklopedie a základů mikrobiologie.
Bylo tam pár nešťastníků, co si přesouvali matematiku..snad jim to dovolí :-( On je totiž ten problém, že už jsme ji jednou přesunutou měli, z prváku do druháku, a předmět si můžem přesouvat jen jednou, a maximálně dva do dalšího ročníku.
No, a můj kamarád má vůbec velké problémy :-( Matematiku sice má už z prváku, ale je mu to houby platný. Bohužel má problémy s němčinou. Ne, že by ji neudělal, na zkoušku jsme šli spolu, protože měli mít rozhovor, tak jsem si s ním německy tenrkát popovídala, aby si nepovídal s učitelkou.
Takže zkoušu má, zápočty má už z prváku...jenže mu je letos nezapsali. Takže bez zápočtu nemůže dostat zkoušku :-( a je to již jednou přesunutý předmět z prváku do druháku. A navíc to není vše, co mu chybí :(
Strašně moc doufám, že mu dovolí alespoň opakovat. Ale i tak mi bude děsně na hodinách chybět :-( Jak to tak vidím, tak jsem přišla o nejlepší kamarády. O kamarádku už v prváku, a druhák nepřežil on. :-( Kdyby aspoň zůstal ve druháku, byl by v Praze, potkávali bychom se...schválně...jenže pokud mu to neumožní, tak se nejspíš vrátí na trvalo do Plzně. A pak už nevěřím, že se uvidíme více jak 2x ročně...a pak skončí třeťák a .....:-( o tom je lepší nepřemýšlet, ale bojím se, s kolika lidma se kdy budu po ukončení školy setkávat a ne jen náhodou..
No nic, konec chmurných myšlenek, zítra jedu na farmu :-) Já vím, že jsem cvok...hroznej cvok...ale mně se tam asi prostě líbí :-D
Škola začíná až 29. října...teda, je mi líto záklaďáků a středoškoláků...:-) ale zase jsou to nervy :( Jeslti se Vám zdá, že Vás na střední nikdo nedrží...tak tady můžete vyletět ještě dřív, než si všimnete, že Vám to hrozí :-(
Taky mě na zápise překvapilo, jak strašně málo nás je. Ale je to fakt, začínalo nás sedm kruhů po dvaceti lidech...a jsme teď kruhy dva...a možná nás není v každém ani dvacet :-( To je děsný úbytek!
No nic, případný nástup na vysokou si rozmyslete dobře...nechci Vás odrazovat, zkusit by si to měl asi každý...ale jsou to nervy :-(

4. září 2008

4. září 2008 v 21:07 Deníček
www.zitnebotezit.cz
Já tomu pořád nemůžu věřit! Včera jsem psala tu zkoušku z matiky...a normálně...já jsem to napsala! :-D No fakt! Tak jsem se bála...a napsala to. Prostě super! :-)...takže už asi fakt postupuju do třetího ročníku...a možná ze mě ten bakalář přeci jen bude! :-D
Takže dneska jsem rozdýchávala zkoušku...a konečně jsem našla někoho kdo mě vycvakne na fotopetici...a dokonce se kamarád i přidal :-) prý: "Proč nepodpořit dobrou věc?!"
Tak se ptám i Vás...Proč nepodpořit dobrou věc?

1. září 2008

1. září 2008 v 15:45 Deníček
www.zitnebotezit.cz
Dneska jsem šla doprovodit mého synovce do první třídy.
Až je mi ho chudáka líto. Moc se netěšil. Ale jejich paní učitelka vypadá moc hodně, tak snad to bude v pořádku. Ségra ještě s paní učitelkou a pak paní vychovatelkou, kterou budou mít ve družině, domlouvala podrobnosti, protože synovec má vzácnou vadu očí kdy se nemůže dívat v dením světle bez speciálních brýlí s filtrama. Také má speciální lavici se sklopnou deskou (hodně sklopnou, takže také speciální)
Tak mi ho bylo trošku líto, jak tam tak seděl v první lavici sám..ostatní děti sedí u normálních stolů. Ale je to chytrej kluk, dost toho už umí, tak snad ta první třída proběhne v pohodě :-) a dál už se jen plynule naváže.
Jen mi tak přijde hrozný, když si vzpomenu na můj první školní den (a to si z něj moc nepamatuju, jen puntíkatý šaty paní učitelky a kruh rodičů kolem nás) jak je to dávno..a ještě stále nejsem ze školy venku. Ne, že bych tak honem někam teď spěchala, ale možná jsem se už po střední měla natu vysokou vykašlat. Byla bych pro život připravená mnohem lépe :-(
No nic, jdu zase počítat matiku, ať v té školní lavici ještě chvíli vydržím..alespoň to Bc...a nebo rychlý plán co dělat, kdyby to nevyšlo. Protože já bych to celkem přežila...ale naši asi ne..