Jihlava 18. - 25. 7. 2009 Den první

29. července 2009 v 22:02 |  Vodáctví
V noci na 18.7. 2009 jsem poslouchala průtrž mračen a bouřku za oknem. A představovala si, jak nás to potká ve stanech, na vodě, ale i jen při čekání na odvoz.

Bylo před půl sedmou, když jsem se probudila. Čekat na zazvonění budíku v 6:32 nemělo smysl a tak jsem ho vypla a začala vstávat. Venku už bylo skoro sucho.

V 6:51 se ukázalo, že jsem o těch pár minut přeci jen napřed. Sedla jsem si tedy ke stolu a znovu projela seznam věcí, které bych měla mít sebou. A věřila, že je sebou také mám.

v 7:02 jsem pokoj opustila a vydala se na zastávku autobusu. V 8:00 jsem měla být na Florenci. Je ale sobota, tudíž spoje nejsou tak časté.

Na Florenc jsem dorazila v 7:46. Parádní čas. Jsem ráda všude dříve. Mohla jsem jet dalším spojem a dorazit v 8:05. Kdyby pro mě měl přijet M, tak bych toho využila. Ale že měl přijet Čert, nechtěla jsem nic riskovat.

Začalo mírně poprchávat, ale jen chvilku. V 8:09 jsem se začala bavit. Je vidět, že je to jedna rodina :-) V 8:15 dorazil. Slušný čas.

Nasedla jsem k němu do auta. Jak jsem možná ještě před tím měla obavy, jestli si budeme mít co říci, přeci jen jsme se viděli naposledy před rokem, tak tyto obavy se rázem spolu s deštěm, který začal padat, rozplynuly. Cesta pohodově plynula. Narušil ji jen jeden telefonát od M., který kontroloval, jestli vše probíhá jak má. To sice neprobíhalo, neboť kamarád H. jel rovnou do Černošic a J. jel k B., místo aby byl na Smíchově, ale vše se dalo dopořádku.

Nakonec jsme se v Černošicích všichni sešli. Devět členů vodácké výpravy. Sedm dospělých a dvě děti. Tři holky a šest kluků. Holky byly: B., E. a já. Kluci: H, Čert, J, M, Jr. a Mí.

Během deště se v domě přebalovalo do barelů. Na nakládání lodí pršet opět skoro přestalo. Počasí jako na objednávku.

Byl čas vyrazit. Směr Jihlava. D1 byla milostivá a nechala nás projet. I auta si vedla dobře. Nic nebránilo tomu zajet u Jihlavy do kempu. Tedy bránilo. Jedna maličkost. Kemp neexistoval. Byl zrušen.

V Pávově u Jihlavy byl autokemp. Rozhodli jsme se pro oběd. V kempu vařili jen běžné hospodské klobásy, utopence...toho si za týden užijeme dost. Kousek měla být restaurace. A byla. Jen těsně před krachem. Za 14 dní, teď už skoro jen za týden, končí. Jen nevím, jestli ještě mají z čeho vařit. Za nás jim došlo cokoliv kuřecího. Polévky. Ale vybrali jsme si.

Při pohledu z okna restaurace na přetékající okap bylo všem nevolno. Promočit se hned první den a zůstat tak týden (nikdo netušil jaké bude počasí nadále) se nikomu nechtělo. Nakonec se podařilo pronajmout chatku pro pět lidí s tím, že nás tam bude devět, ale cena bude pro pět. Dvě noci v suchu.

Nechali jsme tam vozík s loděmi a vyrazili nakupovat jídlo a chybějící věci na cestu. Stále pršelo. Po návratu jsme si přpravili věci na spaní aby byly více po ruce a vyrazili do kempové hospůdky kde byla večer kytarová akce s grilovaným kuřátkem. Stolem kolovalo mexiko*


Zapili jsme vodníka a bavili se dlouho do noci. Někteří déle než jiní.

*mexiko = stolní hra ke které jsou potřeba dvě hrací kostky a alespoň dva hráči. Horní počet hráčů není omezen. Hází se dvěma kostkami.

Padne-li 3 a 1, počítá se to jako 31, padne li 2 a 5, počítá se to jako 52..., 1 a 1 je 100, 2 a 2 je 200, 3 a 3 je 300, 4 s 4 je 400, 5 a 5 je 500, 6 a 6 je 600
Nejvyšší co může hráč hodit je 2 a 1 = mexiko.

Hráč který začíná, má tři pokusy, které může ale nemusí využít. Hodí li na první pokus 31, což je málo, může hrát dál. Hodí 53, to se mu může zdát stále málo a tak hází dál a hodí 100. Říká, že hodil 100 na tři. Pokračuje další hráč. Ten hodí prvním hodem 65, což je méně než 100 a tak hází dál. Na druhý pokus ale hodí 400. To je více než 100. Předá kostky dále s tím, že hodil 400 na dva. (Hodí-li druhý hráč méně než sto i na třetí pokus, předají se kostky dalšímu hráči, který se snaží přehodit 100 na tři)
Třetí hráč hodí na první pokus 200, háže tedy znovu a padne mu 1 a 2, tedy mexiko. Má mexiko na dva. Hodí-li čtvrtý hráč mexiko na první pokus, vyhrál čtvrtý hráč. Pokud ho na první pokus nehodí, je zbytečné aby házel druhý pokus, jelikož mexiko nelze přehodit. A buď pošle kostky dále, nebo, pokud je posledním hráčem v kole, vyhrává hráč číslo tři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 český jazyk - základní škola český jazyk - základní škola | Web | 30. července 2009 v 0:09 | Reagovat

"Nejvišší" - to není chyba, to je neznalost !!!

2 Hanča Hanča | 30. července 2009 v 11:06 | Reagovat

[1]: jsem ráda, že zde mám neplaceného jazykového korektora :-) Jen malá reklamace: Nenahlásils mi velké písmenko na začátku věty. A kdo ví co ještě všechno ;-)

3 český jazyk - základní škola český jazyk - základní škola | Web | 30. července 2009 v 22:00 | Reagovat

Mě to nepřijde vtipný :-(

4 Hanča Hanča | 30. července 2009 v 23:46 | Reagovat

[3]: "Mě" - nemělo by tam být spíše "Mně"? ;-)

5 nou nou | 7. září 2009 v 15:49 | Reagovat

seš trapná hančo

6 Hanča Hanča | 8. září 2009 v 13:32 | Reagovat

[5]: Já vím :-) Přesto děkuji za upozornění

7 peptek peptek | 17. října 2010 v 11:01 | Reagovat

mám ale takovej pocit, že ty pravidla toho Mexika jsou popsany spatně.Např. když někdo hodí Mexiko, další už nehází...

8 Hanča Hanča | 17. října 2010 v 16:37 | Reagovat

[7]: Možná máme ta pravidla upravená, já to nikdy s nikým jiným nehrála, tak nevím.
Ale přijde mi logický, že když někdo má například 600 na dvě, další hodí mexiko na dvě, tak ten třetí má šanci hodit mexiko na jednu..a když to hodí pak se dál nehraje. Ale pokud to nehodí, tak čtvrtý hráč má opět šanci hodit mexiko na jednu a tak dále.
Dá se předpokládat, že tato hra bude mít tolik variant a různých úprav, že se může dle zvyklosti lišit. Já tu tento popis uvedla spíše pro ty, kteří v životě o této hře neslyšeli stejně jako já ještě před čtyřmi lety :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama