Němce dráždí zápach z ČR

23. června 2010 v 12:14

Mě velice nadchl.

Je to totiž přímá ukázka toho, jak se dělá novinařina a čím se krmí lidé, kteří informacím o krajích, které důkladně neznají uvěří.

Je to jen několik bezvýznamných vět, které pravděpodobně budou opraveny, až se nás sejde více kdo napíše do redakce o nápravu.

Vzhledem k budoucí nápravě si zde dovoluji zkopírovat odstavce:

"Obyvatelé německé strany Krušných hor si stěžují na zápach podobný kočičím výkalům, a viní z něj české chemičky, zejména v Litvínově a v Záluží u Mostu."

..........zde je jen malá nepřesnost, chemička v Litvínově a v Záluží u Mostu je jedna a ta samá "věc",  neexistují zde dvě chemičky, jen jedna, která je maximálně rozložena mezi několik firem, ale to by tu muselo být těch názvů vcelku víc.

a druhá chyba:

"Webová stránka vytvořená autory petice cituje i starostu Horního Jiřetína Jana Bejčka, podle nějž znečištění ovzduší způsobuje nejen litvínovská chemička, nýbrž i uhelné doly a elektrárny."

Starosta Horního Jiřetína se jmenuje Branko Glavica
Pan Bejček, kterého znám jako Vladimíra Bejčka a zajímá se hodně o naši oblast z vědeckého hlediska působí na České zemědělské univerzitě v Praze, ten by o nás mohl hovořit, ale jako Vladimír Bejček.
Nakonec se mi podařilo vystopovat i jméno Jan Bejček. Je to opravdu starosta, nikoliv ovšem Horního Jiřetína, ale Nové vsi v horách

Je to jen pár nesrovnalostí, ale můžou-li být nesrovnalosti v tomto, jak vypadají asi nesrovnalosti daleko větších a složitějších kauz..

a jinak, kdybych takto odváděla svou práci já, tak už žádnou práci nemám.

Tak článek opraven :-) jenže ta informace patrně nebyla z Horního Jiřetína,
ale z Nové vsi v Horách...no, ale chtít po pánech redaktorech (nebo paní redaktorkách) aby věděli od koho mají informace, je asi příliš.


A ještě si dovolím malý soukromý názor na celou kauzu. Není otevřena prvně, řeší se to již několik let.
Pravda je, že chemička v jejím nejbližším okolí nevoní. Ale když si vezmu převládající směry větrů, které vedou od hor hraničících s Německem přes Horní Jiřetín směrem k chemičce a dále, dostávám zápach na druhou stranu od Německa.

Pak snad jedině, že zápach vystoupá do velkých výšin, kde se v protiproudu vrací směrem k horám a "napadne" Němce.

Prý ne každé sci-fi je nesmysl...nicméně bude zajímavé sledovat, jak se věci dále pohnou. Pohnou-li se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama