UPOZORNĚNÍ: Jiří Maslonka, BRIGHT FUTURE s.r.o. - reklamní agentura Teplice

22. listopadu 2011 v 18:42 |  Malá zamyšlení..ale někdy důležitá!!!
POZOR: Nově pod názvem BRIGHT FUTURE s.r.o.

Chtěla jsem něco změnit a to něco byla práce.

Vydala jsem se tedy po netových stránkách na www.prace.cz . No, moc nabídek tam nebylo, přesto jsem na něco odpovídala. Mezi nimi byla i reklamní agentura, kterou prý vede nějaký Jiří Maslonka. Jiný název firma asi nemá nebo jsem jej nenašla. A na tuto firmu bych Vás chtěla upozornit

Nevím jestli Vám něco říkají názvy jako Jobbing, D2D, SaveMax...Mně to ještě nedávno neříkalo vůbec nic.

Na netu se dočtete, že hledají zaměstnance na pozice: Reklamní konzultantka, Reklamní asistentka, Asistenka kanceláře, Realizační pracovník v oblasti reklamy, Referent/ka pro styk se zákazníkem...a různé jiné názvy, které se po čase mění. Pokud o tom nemáte ani páru jako já, říkáte si: Tý jo, to snad musí být nová firma, která hledá úplně všechno. Dle požadavků se tam vejde také každý, ale co to nezkusit. Dokonce ani nepožadují nutně živnostenský list, ale nabídnou i práci na hlavní pracovní poměr, tak to by nemusel být podvod, ne? Proč to nezkusit.

Zkusila jsem. Byla jsem pozvána k osobnímu pohovoru, což už samo o sobě jsem považovala za úspěch a vydala se tam. V domě, který není ani pořádně označen jejich sídlem, jsem se dostala do oranžové čekárny - tedy pardon, k asistentce kanceláře od které vedli dveře k manažerovi. Posadila jsem se do křesla a čekala. Na stěně běžela TV, pod stolečkem pár časáků. Za chvíli se otevřeli dveře, někdo vyšel a za chvíli mě manažer zve dál. No, manažer...být to král, tak mu říkám králíček...ale budiž. Víc místností firma nemá. V tu chvíli mi začíná v hlavě šrotovat, kde to tedy ty reklamy tvoří..ale co, jsem na pohovoru tak se zeptám, ne? Omyl. Pravidlo číslo jedna zní: Na dotazy odpovídat vyhýbavě a vůbec. Hlavně neříct co bude přesná náplň práce. Jen trošku napnout nervy celkem často se opakujícími otázkami na uchazeče, trošku se pochlubit a hlavně upozornit na tu hroznou nezaměstnanost, a kolik se sešlo životopisů..hlavně aby si uchazeč uvědomil, že je za ním hromada lidí, kteří to místo také chtějí. Teď říkám: klidně si jej vemte.
Pohovor skončil aniž bych měla jedinou odpověď na svou otázku. Prý se vše dozvím, pokud postoupím do druhého kola, kterému říkají "pozorovací den". A jestli jsem postoupila se dozvím, když si za půl hodinky zavolám sekretářce.

Přemýšlela jsem, že by bylo nejlepší, kdybych neprošla. Z pohovoru jsem neměla vůbec dobrý pocit. Vůbec nic jsem se o firmě nedozvěděla. Vůbec nic jsem se nedozvěděla o práci. Nakonci pohovoru jsem se už spíš snažila manažerovi odpověďmi znelíbit, aby mě nezval dál.

V určený čas jsem zavolala sekretářce. Prošla jsem do druhého kola a mám se dostavit zítra v devět a připravit se, že tam budu nejméně do pěti. Došlo mi, že tam projde každý. Nevěděla jsem co mě čeká, ale tušila jsem, že to nebudu chtít dělat. Jen jsem ještě netušila co. Po velkém sebepřemlouvání jsem si to zařídila a druhý den se opravdu dostavila do kanceláře. Řekla jsem si, že když už jsem se tam dostala, mohlo by mě třeba štvát že nevím přesně o co přijdu. Asi bych mě to štvalo, ale o nic bych nepřišla.

Byla mi představena kolegině, která mě bude mít na starost. Dorazilo mě již uvítání manažera se slovy zhruba: "Toto je Vaše průvodkyně dnešním dnem. Je to nejlepší zaměstnanec kterého tu máme. Což je pro Vás dobře, ale zároveň Vám dá zabrat ji přesvědčit, že se na tu práci hodíte." To mě naštvalo opravdu moc. Já mám přesvědčovat někoho že se tam hodím, když mi stále nebylo řečeno co budu dělat a já tedy vůbec netuším, jestli tam pracovat chci?

Již cestou po chodbě ven jsme si začali tykat. Není to standardní, ale ta holčina byla asi o 5 let mladší než já a vykání jí by bylo hodně divné. Vyrazili jsme na "rozhovor u kávy". Opět proběhli klasické otázky jako cíl do budoucna, špatné vlastnosti, dobré vlastnosti..a trochu nezávazné konverzace. Dozvěděla jsem se, že slečna vydělává 40 000měsíčně ( a je u firmy 3 měsíce) Nevím proč, nějak jsem jí nevěřila a to, že mě částkou nenadchla, na mě asi bylo vidět. Jakákoliv otázka na přesnou činnost byla zahrána vždy do autu, ne vždy příjemně. Ale dozvěděla jsem se pár zajímavých věcí o práci na hlavní pracovní poměr. Například to, že člověk může být zaměstnán na hlavní pracovní poměr a přestu mu zaměstnavatel nemusí vyplácet fixní plat a platit sociální a zdravotní. Slečna pracovala na živnostenský list, tak moc neví jak u firmy funguje HPP, ale takhle nějak to prý je. To už mi zavání trošku prací na černo, ale vyřešit to tím ŽL jde. Během kávy nás míjel houf lidiček v uniformě. Tedy v obleku a s černými deskami v rukou. Myslím že v tu chvíli mi to docvaklo, ale jako masochysta jsem zůstala dál.

Káva byla ukončena slovy mé průvodkyně: "Prošla jsi kávou a můžeš pokračovat dál. S většinou lidí to ukončuji již u kávy, ale Ty projdeš". Jasně, že to má být takový bonbonek, jako že prostě TY SI TAAAK DOBRAAA! Většinu vyhodí a TY JDEŠ DÁL!!. Až mi to bylo skoro líto, ale přeci jen jsem si nepřišla pokecat k čaji, ale zjistit co vlastně dělají.

Přesunuli jsme se k autu, že pojedeme do Mostu, kde my ukáže práci. Být to někam jinam tak asi cuknu, ale takhle mi to naprosto vyhovovalo. U auta již čekala jedna slečna a ve třech jsme vyrazili. Cestou se holky omluvili, že se musí ještě nasnídat, protože mají hlad. OK, jasně. Zastavilo se u nějakého obchoďáku a šlo se pro jídlo. Překvapilo mě, když jsem u stolků potkala celou bandu z té firmy. Snídaně se protáhla na hodinku. Trochu jsem se rozkoukala, pobavila s ostatníma, ale hlavně poslouchala co říkali. Mluvili o nějaké raní hře. Myslela jsem, že špatně slyším. Oni ráno hráli hru? Kde? A pak si říkám: No jo, jsou to ještě skoro děti, vždyť mi na střední vyváděli podobně, asi při čekání na manažera, před poradou...Na takové věci nejsem, ale třeba se stane zázrak, práce bude ok..tak puberťáky přežiju (Bože, jak naivní jsem byla. Je to vůbec ještě možné?)

Po jedenácté jsme konečně dorazili do Mostu. Vystoupili jsme z auta a holky rozprostřely jakousi mapu, na které jsem poznala zakreslené paneláky. Spadla mi čelist. Pokud jsem doufala v menší zlo a stání na ulici, bylo to ještě horší. Chodili jsme od bytu k bytu, zvonili na zvonky a holky lámaly lidi na podpis smlouvy na změnu dodavatele elektřiny. S výhodným pojištěním od AXY navíc..
Během chození a zvonění po mně chtěli, abych se neustále na něco vyptávala. Nešlo mi to zrovna lehce, neb jsem ještě nějakou chvíli měla spadlou čelist a věděla 100%, že tohle fakt ne. Nakonec jsem se snažila zjistit ještě něco o produktu co nabízejí, jak často je mění, jaké mají zaškolení (to mi bylo zodpovězeno, že se nemusím bát, že to je maximálně na den, ale spíš dopoledne...) podle toho to samozřejmě vypadalo, ať jsem se zeptala na cokoliv, tak nevěděli. Jestli se těch 99Kč za pojištění platí jen jednou nebo každý měsíc...navíc to, že ti lidé zaplatí 99Kč jim kolikrát ani neřekli. Nevěřila jsem tomu, ale naráželi jsme jen na důchodce. Žádný mladší člověk buď nebyl doma, nebo v těchto panelácích zrovna nebydleli. Došli mi otázky a hlavně chuť se na cokoliv ptát. A tak druhá holčina do mě začala rejt: "To tedy naší kolegiňku moc nepřesvědčuješ, aby Tě na tu práci vybrala" Vzedmul mě vztek. U každých dveří jsem se modlila aby nikdo neotevřel. A když otevřel, tak aby nepodepisoval!! Proboha, lidi!!! Mezi dveřma! Tři cizí holky! Jeden starší manželský pár nás dokonce pustil do obýváku, aby to sepisování bylo jednodužší! Dneska, kdy jsou toho plný noviny i televize, ve zprávách, na který dost lidí čučí na všech programech!!
Holky do mě zase začali hučet: špatný vlastnosti, dobrý vlastnosti, co chci dělat, co nechci dělat. Řekla jsem jim, že nechci okrádat lidi. Ani jsem to snad nemyslela proti nim, prostě tak nějak obecně. Reakce byla okamžitá a ne moc hezká :-) Asi holky tuší, že není všechno ok, i když jsou to ještě takové holčičky. Vždyť bych v té firmě byla zdaleka nejstarší. Tomu manažerovi bylo prý 23 a patřil k těm nejstarším ve firmě.
Bylo mi špatně. A rejpnutí přišlo znovu: "Takhle tu práci ale asi nedostaneš!" Všechno ve mně křičelo: Ale proboha, já takovou práci ani nechci! Vždyť se mě ani za celou dobu nezeptali, jestli se mi taková práce líbí! A tak jsem jim to řekla. Že prostě o takovéto práci nejsem přesvědčená, že bych chtěla dělat. Pustili se do mě znova. Co si to dovoluju. Taková úžasná práce a já jí nechci. Šrotovalo mi v hlavě něco o té hromadě lidí co se tlačí na toto místo, jak říkal manažer, ale bylo mi úplně jasné, jak to ve skutečnosti je...jen málokdo přežije pozorovací den a není to rozhodně tím, že by ho vyhodili oni.
Rozloučili jsme se a vzhledem k tomu, že dostat se z Mostu domů je ještě větší hračka než z Teplic, byla jsem spokojená. Bylo půl druhé. Já zjistila co jsem potřebovala a nemusela jsem ztratit celý den.

Třeba to někomu zachrání den celý.
Ještě přikládám článek na jiném blogu, po kterém my začalo být opravdu šoufl a vlastně jsem to teprve celé opravdu pochopila. Včetně těch her, které se hrají "na poradě" povinně. Přikládám i odkaz na video, které je velice poučné a člověk kroutí hlavou, že je ještě dnes něco takového možné. Jistě toho na netu lze nalést i spousta dalšího

http://www.youtube.com/watch?v=IVJNtF_xPwA - odkaz na reportáž z Primi
http://www.vii.sk/video/memc76ajeu/viktor-clovek-vitazny/ - Viktor, clovek viťazný - manažer

Ještě malý dovětek: kromě práce na hlavní pracovní poměr jsem byla poučena i s požadavkem zaměstnavatele na flexibilitu. Vždy jsem předpokládala, že je to schopnost v případě potřeby zůstat ve firmě déle, nebo přijít i v jiných hodinách či o víkendu. Zde to znamená práci od 7:30 do 19:00. Přeji příjemný život :-) a na peníze zapomeňte, prý se často dá najít důvod, proč nemají být vyplaceny..

Dá se předpokládat reakce lidí z obou stran, tedy i z těch, kterým tato práce vyhovuje. Proto Vás žádám o slušnost.
 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (391)
Zobrazit starší komentáře

301 Honza Honza | 8. října 2013 v 14:27 | Reagovat

Zdravím všechny, uff, docela makačka pročíst většinu komentářů :)
DŽUS, DŽUS, DŽUS, tohle mě pobavilo nejvíc :)
Já práci mám, jsem s ní docela spokojen, prodávám ve speciálním obchodě s elektronikou, ale po roce je se třeba poohlídnout po něčem jiném, abych více zabezpečil rodinu...
Na jobs.cz jsem odpověděl na nabídku FUTURE, proč ne. Dnes mi volali, že dnes přímo v centru Ostravy, bude probíhat pohovor, když jsem se zeptal, jestli je to na HPP, nebylo mi odpovězeno...první velký otázník s ještě větším vykřičníkem. Řka si, hodím jméno onoho pána do googlu, ten přeci najde vše a taky, že ano...až pak jsem zabrousil na tento blog, a jen jsem se ujistil, že tohle opravdu smysl nemá.
Jednu takovou zkušenost už mám, u společnosti D2D, kdy mě vlakem odvezli do Mostu u Jablunkova nabízet O2, to jsem myslel, že se po*eru.
Takže taky děkuji, že existuje někdo, kdo se takhle ozve.
Práci ZDAR a pořádné na HPP zvláště! :)

302 Karolína Karolína | 21. října 2013 v 13:32 | Reagovat

Díky díky díky... dnes mi volali cca 10:30, zda-li se ještě dnes mohu dostavit v 16 hodin na pohovor (v jiném městě než mám bydliště). Samozřejmě se mi to moc nehodilo, ale pro získání práce si člověk čas zorganizuje jinak. Díky bohu mě napadlo, vyhledat zkušenosti ostatních s touto firmou Bright Future s.r.o. NIKAM NEJEDU! Ztráta peněz za cestu a času, který strávím příjemnějším způsobem. Všem přeji hodně zdaru při hledání práce u zaměstnavatele, který si svých zaměstnanců váží.

303 Andrea Andrea | E-mail | 22. října 2013 v 13:24 | Reagovat

Dobrý den, děkuji!!! Už jsem skoro vložila cv a odeslala, ale nějak se mi to nezdálo, na jijich www informace skoro žádné, tey o ničem, tak jsem dala do vyhledávače jméno pana Jiří Maslonka /už bylo divné, že nemá svou fotografii na stránkách firmy, kde je ve veden společnosti/ a narazila jsem na Váš článek. Ještě jednou děkuji, přinejmenším jste mi ušetřila cestu na pohovor do cca 25km vzdáleného města. Jen škoda, že těch napálených a důvěřivých je pořád hodně... Andrea

304 Gábina Gábina | 31. října 2013 v 10:07 | Reagovat

Děkuji, děkuji, děkuji. Před chvílí mi volala asistentka zda se mohu dostavit ještě dnes odpoledne do Teplic. Asi půjdu na procházku se psem a budu na ně vzpomínat :)

305 Jaru Jaru | 6. listopadu 2013 v 11:09 | Reagovat

Ahoj,
musím potvrdit vše, co je výše popsáno, sama jsem takový pohovor absolvovala již loni u podobné firmy v Ústí nad Labem a tento týden v Teplické Bright Future.

306 Iva Iva | E-mail | 8. listopadu 2013 v 14:01 | Reagovat

[201]:Dobrý den, dneska jsem našla inzerát na obchodní referentku, ale když se mám dostavit na pohovor, předem si zjišťuji co je to za firmu. Po přečtení jsem velmi ráda, že si najde někdo čas a  VARUJE LIDI, protože je dost stresující, už jen ten fakt, že jste bez práce. Velmi děkuji!!!!!

307 Baru Baru | 11. listopadu 2013 v 14:03 | Reagovat

Přesně jak je psáno, je to všechno pravda. U pohovoru jsem si přišla jak naprostý idiot, "manažer" tak drmolil že mu nešlo ani rozumnět, na otázky typu jak vypadá nápň práce reprezentanta bylo podílení se a vytváření reklamních kampaní (což chození po Duchcově a zvonění po panelákách a přemlouvání lidí aby přešli k jiným dodavatelům elektřiny, mi teda jako vytváření se na rekl.kampaní opravdu nepřišlo..) My jsme si teda okolo 3 hod. sedli do restaurace a "kolegyně", která je údajně nejlepší ze všech, se mě ptala, jak to cítím, narovinu jsem jí řekla, že to není práce pro mě, obě slečny se sbalily, podaly mi ruce a odešly. Zůstala jsem v Duchcově, bez auta (měla jsem ho v Teplicích, kde sídlí jejich "pobočka") a bez peněz, měla jsem to štěstí, že jel můj přítel do Teplic rozvážet zboží a mohl mě vyzvednout. Celou cestu jsem z toho byla zničená, že si v životě nenajdu práci, že se neumím přizpůsobit, ale postupem času jsem si uvědomila, že tahle celá firma je jeden velký podvod a jsem ráda že jsem jí s hrdostí odmítla. Varuji všechny ostatní, tohle nepíšu jen tak, je to smutná realita...

308 Frodys Frodys | 14. listopadu 2013 v 21:31 | Reagovat

ježiš lidi vy jste hlupáci:) jsem u bright future měsíc a mám v kapse 25 000 čistého, nechápu co řešíte...nedávno mi odepsali na jeden životopis, který jsem posílala, ještě před nastoupením  do BF. a tam mě ujišťovali s NADSTANDARTNÍM PLATOVÝM OHODNOCENÍM 12 000 hrubého :)))))) no to je fakt hodně, když chceš byt uspesny, nedivej se na ostatni, nevymlovejte se na "podvody, okradani" neni to tak jste jen line prdele, kterym je neprijemna komunikace s lidmi....je mi vas lito:))

309 Mr. Who Mr. Who | 17. listopadu 2013 v 12:11 | Reagovat

Frodys: Komunikace s lidmi je něco naprosto diametrálně odlišného od na míle vzdáleného "vědomého okrádání a lhaní občanům", z 90% bohužel starším 60 let. A toto jsou fakta ;-) Kdežto Vaše informace o "25 000 čistého" je do značné míry diskutabilní :-) ... lidé nejsou líní, jen většina z nich má charakter ... uvažujte nad tím ;-)

310 Petra Petra | 18. listopadu 2013 v 21:58 | Reagovat

Frodys - pokud by to tam bylo tak úžasné s tímto platem, tak by lidé zůstávali a neodcházeli nemyslíš? :D  

P.S. můj bývalý už u této firmy dělá 18 měsíců z toho rok na pozici trenéra a výš se ještě nehnul a plat 25 000 čistého za měsíc ani on neměl :D

311 Nikol Nikol | 20. listopadu 2013 v 20:26 | Reagovat

Moc děkuji za tento blog, v pátek mám k nim jít na pohovor a asi by mě hodně naštvalo, kdybych sháněla hlídaní pro dceru a pak den strávila zbytečně u takové firmy. Ještě jednou MOC DĚKUJI!!!

312 Hanka Hanka | 21. listopadu 2013 v 17:06 | Reagovat

Ahoj, taky děkuji! Byla jsem na prvním pohovoru v Ostravě, druhý den jsem měla jít na "pozorovací den". Ráno už jsem do Ostravy dojela, vyfiknutá, připravená, ale naštěstí jsem měla ještě čas, tak jsme u manžela v práci trochu hledali (taky jsem měla z prvního pohovoru smíšené pocity) a našli toto :) Díky!

313 Sonyk Sonyk | E-mail | 17. prosince 2013 v 14:11 | Reagovat

Zdravím. Předně velké poděkování autorce, za tento článek. Ani nevím proč jsem se nechal zlákat nabídkou této firmy. Už řadu let pracuji v "normálním" pracovním poměru, ale chtěl jsem zaměstnání změnit (plat a zázemí). Inzerce byla opravdu nic neříkající, ale přezto jsem CV odeslal, co kdyby náhodou ... Reakce opravdu rychlá, když mi na druhý den volali. Naštěstí jsem před dnešní schůzkou prošel net a tento blog a s velkou lítostí na pohovor nedorazím :-))
Možná to opravdu někomu vyhovuje, možná jen na to nejsem stavěný či už starý ale opravdu bych nedokázal hrát to jejich divadílko.  Varování pro další "adepty" aby věděli o co tu jde. Díky...

314 Honza Honza | 3. ledna 2014 v 13:46 | Reagovat

Děkuji tedy všem, ale jak to čtu je to stejný scénář kolem dokola. Včera jsem reagoval na inzerát a dnes mi volali, že mám přijít dnes odpoledne. Takže ušetřena cesta z ÚL do TP a z5:_).

315 Veronika Veronika | E-mail | 6. ledna 2014 v 9:41 | Reagovat

Zdravím a děkuji za tento článek. V pátek jsem jela kvůli pohovoru do této společnosti z Prahy do Olomouce :-( Po absolvování pohovoru jsem dostala informaci, že postupuji dále. Pořád mi ale některé věci nedaly spát a večer jsem hledala více informací. Narazila jsem na tento blog a jsem ráda, že jsem ušetřila alespoň den volna a další téměř 300km cestu. Jen mě mrzí, že mě nenapadlo si firmu proklepnout hned, ušetřila bych cestu. Zase aspoň ponaučení pro příště. Díky moc za tento blog a věřím, že přečtení pomůže dalším a dalším uchazečům o práci v této "úžasné" společnosti. Všem co hledají práci přeji hodně štěstí při výběru budoucího zaměstnavatele.
Ještě jednou moc děkuji.

316 Katka Katka | 8. ledna 2014 v 11:27 | Reagovat

Dekuji :) zrovna jsem volala asistentce a bylo mi odpovezeno na dotaz ohledne predvedcovani lidi na jine odberatele elektriny, ze maji sirsi divizi, vic odvetvi :D a vic info mi nemuze sdelit :D

317 Barbora Barbora | 8. ledna 2014 v 17:28 | Reagovat

Já jsem našla tuto firmu také, ale v Novojičínském kraji. Zrovna mě ta nabídka celkem zaujala, ale zkusila jsem zadat firmu do hledáčku a naskočila mi Vaše stránka. Je to děs! Moc děkuji.

318 Hanýsek Hanýsek | 9. ledna 2014 v 20:46 | Reagovat

dnes jsem absolvoval první den v Olomouci a vše jak přes kopírák. akorát mají dům označen. u pohovoru byli dva "důležití" manažeři, prakticky nic o mě vědět nechtěli, ale postoupil jsem dále. zítra ale už nejdu... díky :)

319 Pincek Pincek | E-mail | 15. ledna 2014 v 23:35 | Reagovat

Dobrý večer, právě jsem zjistil tuhle nepříjemnost :( Musím Vám říct, že zaprvé děkuji za tento blog, protože se cítím jen jako poloviční hlupák, kdybych tam zítra šel,asi bych se cítil jako největší napálenej debil. Říkal jsem si jak to tam mají seriozní a pěkné a že by se mě tam líbilo a že se těším, až mě vlastně ukážou co budu dělat a jestli na to budu vůbec stačit.... A tedka toto. Je mi na blití z těch lidí, co s úsměvem dokážou lhát a pak se na sebe podívat do zrcadla. Mám sto chutí tam zítra jít a udělat tam trošku vystoupení, klidně i s kamerou, jenom aby tady ty šmejdi brzo skončili. Neudělám to, protože jak se znám, měl bych z toho víc problémů, než oni.... Že jsem si  dřív nevšiml, že vlastně nikdo není na dveřích napsanej, že vlastně na vizitce není nic napsáno, že vlastně já mám volat... Uf, jsem se naštval jak dlouho ne...

320 Alb Alb | 18. ledna 2014 v 22:34 | Reagovat

V úterý 14.1.2014 jsem reagoval na inzerát firmy Bright Future. Hned následující den se mi ozvala sekretářka, že hned ten den se mám dostavit na pohovor. Ten den jsem neměl čas, ale domluvili jsme se, že mi zavolá až bude vědět další termíny pohovorů, že teď to neví. No, zavolala hned další den, že můžů dorazit. Zdálo se mi to divné, že mi volá hned další den, že tak o mě stojí (po přečtení příběhu a komentářů mi to je již jasné). Tak jsem řekl, že to takhle nejde mi ten den zavolat ať přijedu, že už mám jiný plán. A domluvil jsme, že mi zavolá další den (pátek), že už s tím budu počítat. V pátek opravdu zavolala, domluvili jsme se a já dorazil do Teplic. Vyplnil jsem dotazník, nade mnou řvala televize (asi Óčko). Šel jsem na pohovor. Manažer mluvil neskutečně rychle. Řekl mi co dělají (marketing a reklama). Pak se mě ptal jak bych se ohodnotil jako komunikativní a ještě na žebříček hodnot. Na výběr bylo kariéra, peníze, kolektiv. Pak mi řekl, že si mám zavolat jak jsem dopadl. Tak jsem za půl hoďky zavolal a kupodivu jsem prošel do druhého kola. V pondělí mám přijet na pozorovací den. Dnes jsem dostal nějaké osvícení a začal jsem googlovat Bright Future a narazil jsem na tento blog. A musím tedy poděkovat. V pondělí nikam nejedu. Ještě jednou děkuji za to, že nebudu muset dělat blbce!!!

321 Michal Michal | E-mail | 22. ledna 2014 v 20:42 | Reagovat

Dne 22.1 jsem byl na pohovoru firmy, a také se mě ptali na vše co už bylo řečeno, zítra mám nastoupit na pozorovací den, ale po přečtení všech komentářů, které mi sice daly zabrat, ale sem si uvědomil , má to vůbec cenu.., tak sem si říkal raději ne, zbytečná cesta do Ostravy, a škoda času stráveného bůh ví kde..! Díky autorce za blog !! hodně mi to pomohlo :)  Další pastička na lidi .. :)

322 Janis Janis | 23. ledna 2014 v 13:28 | Reagovat

Děkuji za tento článek, měl jsem jít dnes na pohovor, ale díky upozornění od kamaráda s odkazem na tento blog jsem si ušetřil čas i nervy. Vše vyřešil pouze telefonát, kde jsem pana Maslonku prostřednictvím asistentky poslal do patřičných temných zákoutí.
S pozdravem, Jan Mačuda

323 ovava ovava | 27. ledna 2014 v 21:04 | Reagovat

[301]: Děkuji moc, dnes jsem prošla prvním kolem a byla jsem pozvána do druhého. Vše co tady bylo ale zmíněno je přesné. Zítra na druhé kolo nejdu! Díky za info :)

324 LucyCzech LucyCzech | 29. ledna 2014 v 11:49 | Reagovat

Když je to pravda, že lžou, kdyby dělali poctivou práci, tak bych se dozvěděla dopředu, co budu v budoucnosti dělat, ale já jsem si myslela, že budu dělat asistentku - sekretářku a ne chodit od dveří k dveřím, JSOU TO PROSTĚ LHÁŘI!!! POZOR!!! na tu firmu - Jiří Maslonka - sídlí v Ostravě a v Teplicích, pozor na ně hlavně v těch větších místech, neotevírejte jim, lžete jim, že plyn nebo elektřina nejsou na Vás, nebo že nevíte na koho jsou, hlavně je nepodporujte, jsou to manipulátoři.

325 Veronika Veronika | 4. února 2014 v 19:17 | Reagovat

Strašně moc děkuji za tento článek ;) Zrovna dneska jsem na tuto firmu narazila, tentokrát hledají do Ostravy a jelikož jsem se kdysi poučila právě na výše zmíněném SaveMaxu (už nikdy více,byla jsem tam týden, ranní hry i večerní vyhlašování mě hlavně ponižovalo), tak si každou firmu prověřuji

Takových šikovných lidiček více, moooc děkuji ;)

326 Jana Jana | E-mail | 6. února 2014 v 19:59 | Reagovat

Uz dva roky tady nikdo nenapsal, ale ja pisu, jelikoz jsem se dnes vratila z pohovoru ve firme ,,Bright future ´´ . Takze porad tito podvodnici existuji a pri pohovoru to same, neodpovidaji konkretne..no co dodat. Utratila jsem 300 kc za benzin z Tesina a jeste jsem dostala pokutu za parkovani :D. Zbytecna ztrata casu a penez :-(. Skoda, ze jsem se nepodivala na net drive. A to, ze mi volali 5 hodin do predu... potvrzuje opravdu vse.

327 jste jebli jste jebli | 16. února 2014 v 20:14 | Reagovat

Vubec nevíte o čem tady mluvíte,jste jenom všichni ovlivneni jeden druhým,jestli chcete pracovat někde v obchodě u pásu tak prosím ale tam moc kariéry a zkušenosti asi nepoberete, a obchod a obchodovani je trošku o necem jiném,všichni tady na firmu BRIGHT FUTURE S.R.O. hazite jen špínu,ale uvědomte jsi že tahle firma jako jedna z malá stále dává lidem praci,a to co tady čtu,ty názory vůbec nevíte jak to tam chodí,já už jsem jejich zaměstnancem rok a verte tomu nebo ne měl jsem stejný názor,a nevěděl jsem o téhle firmě nic,zkusil jsem to a jsem rád že jsem to zkusil,musím pochválit manažera Jiřího Maslonku že mě dál tuhle příležitost práce a jak vede tuhle firmu,díky němu se mužů postarat o svého syna. . . . . A jestli chcete být chycení do pasti pomluv lidí kteri jsi udělali obrázek a z komarak velblouda.  . Tak prosím. .

328 Marcela Marcela | 17. února 2014 v 23:13 | Reagovat

Jen malý postřeh:

1) firma delší dobu inzeruje nabídku práce na tu samou/samé pozice. Že by vysoká fluktuace??? :)
2) firma, která se má zabývat reklamou nebude mít tak amatérské webovky s nicneříkajícími fotkami anonymních tváří stažených někde z fotobanky.
3) kontaktní osoba bude schopná na rovinu říci co pracovní pozice nabízí a co firma požaduje od zaměstnance.

Jelikož dělám do reklamy a něco o ní vím, už jejich webové stránky mi připadali nedůvěryhodné. Z jejich jednání soudím, že nejde o podvod, ale ne fér jednání s lidmi, kteří hledají zaměstnání. Co firma přesně dělá nevím a po přečtení tohoto příspěvku a reakcí jejich "zaměstnanců" mě to dále nezajímá. Hodně štěstí všem při hledání a nalezení té správné práce!

329 XxXx XxXx | 18. února 2014 v 11:24 | Reagovat

Zdravím, taky jsem v této firmě pracovala a byla to pro mě opravdu dobrá zkušenost..!! Je tam úžasný kolektiv :) Srandy kopec :D a to co vás naučí Jiří Maslonka nepochytíte nikde !!:) To ,že si nějaká pipka založí blog aby pošpinila firmu k vůli toho ,že je zamindrákovaná a práce ji nešla je nechutnost.Když to někdo neumí Ok ať se sebere a jde ale k vůli tomu nemusí špinit Maslonku ! Každému jen doporučuji ať nedá na keci co slečna píše a ať si to zkusí a udělá si vlastní názor!!:) a vám bando v Bright přeji jen to nej :) jste nejlepší ;)

330 Mirka Mirka | 24. března 2014 v 11:43 | Reagovat

Ahojte, no dneska jsem zrovna pozvaná do této firmy - pozice reklamní konzultantka :D Asi tam tedy pro jistotu zavolám a zeptám se na rovinu jak to s tím tedy je, nikde pochodovat a vymlouvat díru do hlavy lidem nebudu :D

331 Jana Jana | 30. března 2014 v 18:34 | Reagovat

Já bych chtěla upozornit na firmu  B.O.S. Group - Best of Sales Group. Loni v létě jsem s nimi měla úplně stejnou špatnou zkušenost...Taky mi ládovali do hlavy, že většina lidí neprojde dál jak již zmiňovanou "kávou".. Já prošla, jela jsem s nima so nějaké vesnice, ale vlastně jsem vůbec nevěděla,kam jedu a co tam budu dělat... moje hloupá naivita a důvěřivost... mno...po celém dni stráveném venku jsem se vrátila unavená domů a od přítele mi přišlo několik odkazů na zmiňovanou firmu.. sam ozřejmě samé nelichotivé... tudíž jsem byla ráda,že se mi nakonec nic nestalo a veškerou spolupráci s nimi jsem ukončila...jsou to svině nejvyššího stupně..malá ochutnávka, co už ale všichni známe zde http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=640162

332 Martina Martina | 2. dubna 2014 v 15:13 | Reagovat

Dobrý den,

velice děkuji za tento blog a vůbec tuto diskusi. Měla jsem jít tak na pohovor, ale po náhodném shlédnutí jsem to odvolala. Ještě jednou děkuji a přeji co nejméně takových, kteří to zkusí :-).

333 Simona Simona | 11. dubna 2014 v 11:12 | Reagovat

Děkuji za toto upozornění. V mém případě to bylo úplně stejné jak už bylo výše uvedeno. Do dalšího kola se určitě nechystám :-)

334 Debat Debat | 14. dubna 2014 v 13:23 | Reagovat

Tak s touto firmou, mám několika týdenní zkušenost a můžu Vám říct, že nikdy víc.......Dělají ohledně toho neskutečné kino a svojí práci berou zřejmě naprosto vážně, ale bohužel tu není nic, co by se dalo nazvat seriozním zaměstnáním..... Jen tak pro představu....Ráno přijdete na kancelář, kde si se všemi musíte plácnout, ( jako správný byznys-man ) poté hrajete rádoby zábavnou hru, ( často s prvky násilí a né jednou někdo přišel k úrazu) následuje tak tzv. impact a meeting, kde je vám nespočetně krát zopakováno co dělat proto, aby jste byly správný byznys-man ) a v závěru jedete prodávat elektriku a plyn po panelákách ( jako správný byznys-man )..... Takhle se to táhne celý měsíc, vy si odtrpíte a odpracujete svoje a očekáváte za ten cirkus alespoň finanční ohodnocení, které není k zahození....Opak je pravdou.....Firma vydělává na klientech a poté i na vlastních obchodních zástupcích, které beze studu připravuje o prémie a jimi vydělané peníze..... Co dodat, prostě práce snů...... Benzín, sirky a nechat shořet v plamenech.....Dokonalé řešení.

335 Martina Martina | E-mail | 22. dubna 2014 v 13:01 | Reagovat

Mockrát díky, zítra jsem měla jet na pohovor do 50 km vzdálené Olomouce, tak nikam nejedu.

336 Martin Martin | E-mail | 23. dubna 2014 v 19:28 | Reagovat

POZOR !!!  POZOR !!!  V Olomouci dělají nábor v sídle ,Bright future  Ul.Doktorky Milady Horákové 27. To co tady píšete jke pravda a je fakt masakr a pro silné žaludky.......

337 Pavla Pavla | 2. května 2014 v 11:44 | Reagovat

Díky,díky díky za článek.V 16,30hod jsem měla jít na pohovor. Nepůjdu ani náhodou.
Původně jsem chtěla zavolat a omluvit se,že se nedostavím,ale po přečtení všech příspěvku a hlavně toho,že se zaměřují hlavně na starší lidi mi nestojí ani za vytočení čísla.Šmejdi.

338 Domis Domis | E-mail | 7. května 2014 v 1:05 | Reagovat

Tak ještě za mě..:D :) u Brightufuture v Teplicích jsem dělal asi měsíc něco začalo to tak nadšeně jako kadý jiný sme byl nadšený z první práce.. Obecenstvo z Bfka vás zmanipuluje natolik že si ani neuvědomujete že když jdete k lidem tak máte automaticky naučenou prezentaci tak že z 80% jen žete a ještě k tomu s čistou hlavou protože vám to nalžou nadřízení.... Je to hruza vyplachovaky furt nějak debilní hry po ránu naprosto falešný chování ze strany všech... Aby toho nebylo málo moje výplata dělala nějakých 700 kč za měsíc jak jsem zkončil a to vás lákají zezačátku  jak si hrozně vyděláte od 2 do 4 tisíc denně.. akorát kecy v kleci a vojebávaj jak lidi tak i neustále se točící ibchodáky co jdou zkouet hledat práci..:) Takže tam opravdu nedporučuju  ...

339 Mr. Who Mr. Who | 14. května 2014 v 12:45 | Reagovat

Ono je potřeba si uvědomit jednu věc, a to že tato firma a jí podobné jsou pouze útočiště pro totální ztroskotance, kteří nic neumí a nikde jinde uplatnění nenajdou. Tito jsou tak zoufalí, že budou lhát i vlastní rodině, jen aby "prodali". Lidé, kteří jsou dobří "obchodníci" budou dělat ve společnosti, která je zaměstná a zaplatí se vším všudy (na pracovní smlouvu). A ne, že se budou každý den třepat, jak se pan manažer vyspí a kolik jim celkem vezme.

340 Mike Mike | 23. května 2014 v 16:02 | Reagovat

Zdravím, bohužel, ale setkal jsem se s podobným jednáním. I přes to co sem se zde do četl jsem tam šel ( říkal jsem si co kdyby). Nabízena pozice řidiče byla jako zázrakem během asi 20 min co mi volala páni "asistentka" obsazena a zároveň mi byla jako zázrakem nabídnuta pozice reklamního konzultanta. Okamžitě jsem odmítl i pres premluvani, apod. Pán "manažer" v kanceláři neměl ani počítač jen prázdný stůl a moc se mu me odmítnuti nelíbilo. NIKOMU NEDOPORUČUJÍ TAM VŮBEC CHODIT. PĚKNÝ DEN

341 Mojžo Mojžo | 30. května 2014 v 10:44 | Reagovat

Dobrý den,
je to už dávno co jsem byl v Save Maxu 3 roky a dalo mi to hodně. Naučil jsem se prodávat,školit,jednat.Teď dělám Coache a moc dobře to vynáší :-) Děkuju SM. Byla to ,ale jiná škola. Teď obchoďáci lžou a za každou cenu, hledají možnosti prodeje A VÝDĚLKU. Jsou naučení prodávat na kvantitu a néé na kvalitu. To všem firmám ,,přímého prodeje,, pořád láme vaz. Pokud hledáte práci Obchodníka je jich hodně. Držím palce všem,aby se zprávne rozhodli.

342 Marky Marky | 4. června 2014 v 16:07 | Reagovat

[318]:Taky jsem byla v pondělí v Bright Future a protože už mám zkušenosti z Jobbing a díky těmhle diskuzím už jsem nevolala abych se objednala na kdy na ukázkový den.

343 poplasnak poplasnak | 6. června 2014 v 9:56 | Reagovat

[338]:domis : pracuju u bright future uz rok a takovyho neschopnýho idiota jako byl domis jsem jeste nevidela ... pises sem jak je to na pi... a hned včdle v kancelari delas uplne to sami ty blbisku... vubec nevis co chces jo souhlasim tenhle bussines neni pro kazdeho ale pokavad to clovek dela jak ma a rika co ma tak je to pro lidi naopak dobre .. poakavad se najde nejakej blb co  lze tak uz to ale neni chyba spolecnosti bright future !!!! A debil jako je ,,domis" co to pomlouva ale pritom hned druhy den pracuje pro bohemia energy tak tady ma co psat blbec jeden.. reknete mi kde se da tak karierne rust jako treba tady u teto spolecnosti??? Reknete mi jaky zamestnavatel vas prijme bez vzdelani a vy kdyz makate tak si za jeden mesic muzete vydelat i pres 30000 ??? Ukazte mifirmu kde je kolektiv kteremu se da verit a na zadny problem v zivote nejste sami??? ukazte mi nekoho kdo vam damoznost splnit si cile v budoucnu a jeste vam s tim pomuze!!! nelibi se vam to ??? Nam treba jo! :)) ani jeden z vas kdo sem pise ty srajdy nikdy s praci nebude do smrti spokojenyyy :)) klepat na dvere se bude stejne porad... at to budu ja a nebo vy !!! porad to bude a ani ja ani vy to neovlivnime ;) juice!!!!=))

344 Domis Domis | 8. června 2014 v 20:01 | Reagovat

Haha ..:) juice..  Taková kokotina pises o mě jakej sem blbisek nebo co ale jako jediná sepisuješ možná na to jak vypadáš a tvrdí to každej :) gratuluju a hodně štěstí při dalších vojebávkách dalších lidí za vejplatu 700 za měsíc džuš a sejdeme se za dveřmi...;)

[343]:

345 GG. GG. | 9. června 2014 v 4:01 | Reagovat

.

346 Jirka Jirka | E-mail | 9. června 2014 v 19:00 | Reagovat

Zdravím...dnes jsem byla na stejném pohovoru v Olomouci...stejné kecy a zítra ó ja, vy jste ve druhém kole!!! přijde, no s prominutím, ani náhodou, po tom, co jsem si přečetla...ještě jednou díky moc!!!

347 poplasnak poplasnak | 10. června 2014 v 10:13 | Reagovat

A vis za co bylo tech 700,- ??? za to ze mi jsme ti je jeste k tomu vydelali ;D a ano blbisek je ten co pomlouva neco co sam dela jen u jiny spolecnosti ;D jestli ja sepisuju na to jak vypadam ak je aspon videt jak jsi natom ty kdyz jsi mel na doplatku 700 xDDDDDDD[344]:

348 penguinek penguinek | 12. června 2014 v 13:54 | Reagovat

Zdravím, reaguju na to stéjné, baví mne práce s lidmi, tak jsem na tuto firmu poslala životopis. Hned mi volali a zvali na pohovor. Tak jsem šla ... od prvního okamžiku mi něco nesedělo, ale přesto jsem čekala, než mne manažer pozve dál, abych si poslechla o co vůbec jde. V čekárně jsem se rozhlížela a televize na stěně, kde hraje nahlas hudba a sekretářka se kroutí do rytmu místo aby pracovala nebo se starala o nás, vůbec neřešila. To už jsem nechápala, protože sekretářky mají být milé, usměvavé atd. tahle nesplňovala nic z toho. Konečně se mne zavolal manažer. Příjemný pán, proti němu nic, ale kdyby aspoň na rovinu řekl o čem práce pojednává. Řešil pořád mne, a čím chci být, co chci dokázat. O firmě mi řekl jen to, že dělá ty lístky na žvýkačky, a dodává je do firem. S tím že jsou takový prostředníci pro ty firmy, to jsem si řekla že by to nemuselo být nejhorší. Poslechla jsem si ho a po pohovoru půl hodiny volala paní sekretářce. Ta mi gratulovala že jsem přijata a nástup mám o den později, samozřejmě na celý den. Přijela jsem do firmy, kde mně nějaká další manažerka a manažer, představili holčinu, která mne bude celý den ukazovat v čem spočívá jejich práce. Že je nejlepší atd.atd. Na chodbě jsem se začali tykat. Zašli jsme na kávu, a tam jsme probírali hlavně mně. O firmě bylo jen řečeno to že se tento měsíc zabývá elektřinou, a každý měsíc že se to mění. To jsem ještě nevěděla co mne čeká. Se slečnou jsme nabrali ještě její kolegyni a jeli do nějakého města. A stejný postup jak popisovala paní, vytáhli si plánky a chodili od bytu k bytu. Byla jsem červená jak rak. Nešlo ani o to, že to dělají je to jejich práce a očividně je baví, ale aby lidem lhali, každému říkali něco jiného, a na otázky neuměli odpovědět tak to je něco. A to neříkám nic o tom, že jsme hlavně chodily po důchodcích, a když jsem se zeptala na mladé, nebo rodiny, vždy odpovídali Tu už jsme byli. Cokoliv jsem se zeptala na to o čem vůbec pojednává to že zvoní na ty lidi ohledně té elektřiny, nebyly schopné odpovědět. Nechci je nijak pomlouvat, osobně mi to je jedno, asi je to fakt baví já bych to dělat nemohla a nedokážu si představit když je zima, nebo leje. Ale co mně fakt nejvíc překvapilo je to, jak dokáže manažer na pohovorech lhát. Protože kdyby mi to řekl hned, už bych se tam nikdy neobjevila.

349 aryen aryen | E-mail | Web | 17. června 2014 v 22:32 | Reagovat

děkuji za článek!!!
před 2 lety jsem zažila to stejné, po druhé už bych nechtěla :)

350 Lenka Lenka | 30. června 2014 v 12:22 | Reagovat

Velmi DĚKUJI za tento článek a za všechny reakce pod ním. Měla jsem jít na pohovor do Ostravy, ale opravdu tam nepřijdu. Paní, co to se mnou domlouvala byla velmi nepříjemná a sama jsem si i pak říkala, zda opravdu chci mít co do činění s někým, kdo se neumí chovat ani po telefonu. Když se nad tím teď zamýšlím, neřekla mi ani své vlastní jméno. Také mi bylo divné, že na internetových portálech lze jejich nabídku práce stále vidět - jen s maličkými obměnami, ale jedna se ve skrze o pozice nazvané "referent/ka, konzultant/ka, reklamní konzultant/ka" apod. Zadala jsem název firmy Bright Future do vyhledávače a ejhle, samé varování a i kdyby to byly "jen" pomluvy, na každém šprochu, pravdy trochu! A tady u nich, že těch pomluv bylo požehnaně!
Dejte si na ně všichni pozor, jsou stále aktivní, tak ať Vás nenapálí a zbytečně neztrácíte čas a peníze.

Děkuji za reakce i od současných zaměstnanců Bright Future, protože svým štěkáním zde dávají na odiv, co jsou ve skutečnosti zač. A ani neumí mateřský jazyk, nevím, ale mám za to, že na určitých pozicích člověk komunikuje i písemnou formou a tady by tedy zaměstnanci BF určitě neprošli :-). Tak nevím, kdo by doopravdy jinde práci nenašel...
Divím se, že se vám drahoušci nezvedá kufr pokaždé, co se na sebe podíváte do zrcadla! Všichni mí starší příbuzní jsou důrazně poučeni a do budoucna doufám, že někdy zazvoníte i u mě a já vám garantuji, že s vámi vymetu tak, že na to dlouho nezapomenete!!! Lhát důvěřivým lidem, živit se NEKALÝMI a PODVODNÝMI praktikami, lhát zájemcům o práci - opravdu "tleskám". Avšak věřím, že život vás nakonec všechny vytrestá sám.

Buďte prosím všichni ostražití a dejte na svou intuici! Nenechejte se nacpat do něčeho, čeho by jste později velmi litovali. Nenechejte ze sebe dělat voly někým, kdo Vám dává na odiv kolik že si lze vydělat. Toto na mě zkoušel i jeden oprsklý manažer od OVB a do dnes děkuji sama sobě, že jsem byla tak prozíravá, na nic nekývla a zeptala se kde se dalo.
Hodně štěstí a co nejméně srážek s těmito prasaty!

351 Undercover Undercover | 3. července 2014 v 10:45 | Reagovat

[350]: Jsem hrdy na to, ze tu vidim tolik inteligentnich a cestnych lidi, kteri opovrhuji nemoralnim chovanim. Pokud narazite na podobne podvodniky/lhare jako BF, referujte o vasich zkusenostech na webu. Povest je nejdulezitejsim aktivem firmy, kdyz delate business jako zminena spolecnost, muzete parazitovat jen na nevedomosti a duverivosti prevazne starsich lidi. Pokud mate silny zaludek a chcete ziskat zivotni zkusenost, prijdte na "pohovor" BF. Budte asertivni, vsimejte si detailu, pozorujte rec tela, pokladejte otazky, pokud nebudete spokojeni s odpovedi, polozte dalsi. Podivejte se tomu cloveku do oci a mozna spatrite tu prazdnou, zkazenou schranku, ktera se skryva za oponou.

352 ........ ........ | 9. července 2014 v 19:04 | Reagovat

Z vlastni cca 6 mesicni zkusenosti musim dat za pravdu vsem tem "pomluvam", ktere tu o BF koluji. Ted si sam sobe musim poklepat na celo, ze jsem tech 6 mesicu delal jen ovci ve stade :D Urcite je strasne povzbuzujici si kazde rano placat, vsechno je DZUS, nemluve o povzbuzujicich rannich hrach, impaktech a meetinzich. Po krasnem a dojemnem "povyseni" jsem se citil jako kral. Po pravde, nebylo ani o co stat. Krome chozeni driv do prace a pozdeji z prace se pro me nic jineho nezmenilo. Pardon vlastne jsem mel vymyslet stupidne nabuzujici hry na rano. Vsichni ty leaderi a treneri se citili strasne dulezite. Premlouvani lidi o zmenach k jinemu dodavateli el. a plynu se ani s povysenim nezmenilo, zkratka kazdy dela to stejne. Je sice hezke, ze jsem si jeden mesic odnesl domu 16.000,- cisteho, ale za tu psychickou namahu a to vypeti to rozhodne nestalo. Samozrejme jsem polovinu vyplaty dal jen za cestu, jelikoz "cestak" tu absolutne neexistuje a musim rict, ze jsem za jeden den utratil treba i 200,- jen za cestu a to nepocitam jidlo ci nejake obcerstveni. Rad bych se tu vyjadril i ke kolektivu teto firmy. Navenek jsou vsichni ok, vsichni DZUS. Musim Vam rict, ze falesnejsi bandu (az na par jedincu jsem nepotkal).
ZE ZPETNEHO PODIVANI SE DO TETO PRACOVNI ZKUSENOSTI, BYCH SE POHOVORU VYHNUL S USMEVEM. TO, JAKE ZKUSENOSTI VAM TO DA A JAKOU BUDETE MIT KRASNOU BUDOUCNOST A KDE SI CO SI VAM JESTE NAKECAVAJI, JE POUZE K SMICHU. ME TO DALO JEN TAK MAXIMALNE JEDEN PRIDANY RADEK DO ZIVOTOPISU ;) A VIC Z TOHO? NIC. POUZE PROBLEMY S DANOVYM PRIZNANIM :)

LIDIII TAK NEBUDTE STADO HLOUPEJCH OVCI
NABIZENI EL. A PL. VAM DO ZIVOTA NIC NEDA. O NIC VIC TU TOTIZ ANI NEJDE :)

353 Janča Janča | 30. července 2014 v 19:34 | Reagovat

Moc děkuji za všechny reference. Dnes jsem byla na pohovoru a do 30-ti min. jsem se dozvěděla, že mne přijali a mám druhý den přijít na "pozorovací den". Naštěstí jsem si firmu hodila do Googlu a na základě všech referencí, tam nepůjdu. Ještě jednou děkuji, jinak bych se bila do hlavy, že jsem tam šla :-D

354 Hanča Hanča | 31. července 2014 v 16:05 | Reagovat

Bohužel jsem musela smazat komentář od uživatele "Domis" z pátku 27.8.2014 psaného ve 23.03, reagujícího na komentář 347 od uživatele "poplasnak". Rozhořčení lze pochopit, také se mi způsoby těchto a podobných firem nelíbí, ale lze to vyjádřit i slušněji. Některé příspěvky na hraně jsem nechala, ale toto už bylo přeci jen moc. Prosím, budu ráda, když příspěvek uvedeš znovu, ale bez nevhodných slov. Děkuji. A děkuji i Vám ostatním, že jsou zde vcelku slušné komentáře.

355 Andy Andy | 6. srpna 2014 v 14:16 | Reagovat

Zdravím...nečetla jsem vše, ale podstatnou část, ve které byla vyjádřena pointa celé diskuse. Moc děkuji za toto upozornění. Dnes ráno mi volali abych se dostavila na pohovor (který se měl konat dnes o pár hodin později). Naštěstí pro mě jsem momentálně mimo Ostravu (což jsem v e-mailu uvedla) a tak jsem se nemohla dostavit. Slečna mi sdělila, ať si teda v pondělí zavolám, jestli je místo ještě volné...
Jsem ráda za tyto blogy, za tyto články, které ostatní uchazeče o práci varují před těmito zmetky.

Připojím k diskuzi informace o další podvodné firmě,která ale teda pracuje na trochu jiném principu. Hledají administrativní pracovnici/sekretářku, ale až v druhém kole vám sdělí, že musíte zaplatit 27.000,- jako nějaký poplatek za provoz kanceláře (vyklube se z toho prostě tzv. "frančíza"). Opět jsem to našla na internetu na podobném blogu. Divím se, že tolik lidí naletělo a vůbec něco zaplatilo. Jedná se o firmu http://www.merafield.cz/

Pokud to zde přímo nepatří, omlouvám se a autorka webu to pochopitelně asi smaže. Jen jsem chtěla varovat před dalším podvodem. Přeji všem, aby brzy našli práci odpovídající jejich hodnotám .

356 Lucas Lucas | E-mail | 17. srpna 2014 v 23:45 | Reagovat

Čtu tady pár komentů a také přidám pár řádek. Mam zkusenost se spolecnosti EMTC a dodnes smekam. Na jednu stranu jsou tyto firmy protkany vyplachy, hloupym placanim, kricenim apod. na druhou stranu je tato strategie opravdu ucinna a smekam pred clovekem, ktery ji vymyslel. Dokazi z minima vytezit maximum. Bohuzel take neumim lidem lhat, davat jim falesne vize atd a s EMTC jsme se rozloucili. Ted mam svou prodejni skupinu a delame byznys jako lide. Ale ruku v ruce s tim jdou výsledky. Nejsou tak vysoke jako kdyz jsme si placali jak dementi :D Lide ve firmach jako BF D2D jsou v takovem vakuu, takove sekte. Nicim jinym neziji, pouze praci a svym snem, pro ktery udelaji vse. Bohuzel si ale neuvědomují,  ze v techto firmach jej nedosahnou, ale Ti jednatele asi ano. Takze jeste jednou hluboka poklona a diky za zkusenosti, ktete jsem nabral.

357 !!!!!!! !!!!!!! | E-mail | 6. října 2014 v 10:17 | Reagovat

Pozor byla jsem na pohovoru v teplicích a to samé akorát se zase jmenují jinak protože jim asi už něchtěl nikdo chodit teď jsou PomeGy one s.r.o.
Bacha je to ůplně to samý

358 bublina bublina | 7. října 2014 v 23:34 | Reagovat

V Olomouci už taky fungujou jako PomeGy  one s.r.o., lákají asi na 4 různé pracovní pozice - lákávý popis, úžasný plat, perfektní práce, kterou nemůže dostat jen tak někdo ...
Máálem už mě nachytali, ale no way

359 gwladus gwladus | 15. října 2014 v 17:24 | Reagovat

Děkuji za tento blog. Dneska mi volali z firmy PomeGy one s.r.o. -  jsem moc ráda, že jsem si hledala případné reference. Bylo mi podezřelé, že na webu nemají nic konkrétního stejně jako fakt, že je společnost založena někdy od července 2014. Na pohovor tedy nepůjdu...

360 Gabriela Gabriela | E-mail | 20. října 2014 v 16:07 | Reagovat

Děkuji za tento blog. Připoměl mi, jak jsem před 8mi lety takto absolvovala 1.i 2.kolo a dokonce nasedla do autobusu, směr Ostrava - Nový Jičín. Měla jsem celou dobu divný pocit, ptala jsem se, ale slečna manažerka se přímé odpovědi vyhýbala, tak jsem z autobusu vystoupila a v blízkém okolí a došla domů pěšky.
Bohužel i dnes jsem v situaci, kdy hledám zaměstnání. Jen na odpovědi typu "byla jste vybrána, zavolejte si o termín pohovoru", nereaguji :-)

361 Janinna Janinna | 20. října 2014 v 17:18 | Reagovat

Díky za tento blog! Pomegy One s pobočkami ve zmiňovaných městech mají skutečně vypsané už přes měsíc několik pracovních pozic, což je samo o sobě docela podezřelé. Asi desetivteřinový telefonát z jejich strany a pozvání na pohovor bez možnosti se na cokoli zeptat taky nebudil příliš důvěry. A k tomu mají navíc na webu samé nekonkrétní informace a pokud konkrétní, tak podezřelé, jako např. 5000 klientů za dobu založení od července 2014? dost nato, abych pohovor s klidným svědomím zrušila.

362 Andrea Andrea | E-mail | 21. října 2014 v 6:00 | Reagovat

Ahoj, i ja pridavam zkušenost z této firmy,která se nejspíš nově přejmenovala na Pomegy one. Je to presne tak jak je popsáno výše. Ty lidi co tam delaji stále jsou hyeny. Dělala jsem tam 14 dni než jsem je prokoukla uplne.

363 Martina Martina | 27. října 2014 v 17:50 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych vám moc poděkovat za upozornění na zmíněné firmy. Příští týden mám jít na 2. kolo výběrového řízení v Ostravě do společnosti PomeGy One. Jak tady už většina popisovala i mi byl první pohovor dosti divný - nic se tam člověk nedozví, jen se vyptávají na různé věci a zdůrazňují vysokou nezaměstnanost. Po přečtení článku a celé diskuze se určitě na druhé kolo nedostavím. Člověk je rád, že si ho konečně někam pozvali a ono zase nic. Jsem ale moc ráda, že existují lidé jako Vy a dají ostatním vědět o nekalostech firem.

364 Erkil Berky Erkil Berky | 29. října 2014 v 14:27 | Reagovat

Vazeni, mel jsme tu cest stravit cca 11 mesicu v tomhle kolobehu. Jasny, hlasky o lepsi budoucnosti jsou asi krajne zcestny, málokomu se to povede a stoji za tim hodne odrikani. Ale zase na druhou stranu, me to v zivote posunulo dost zasadnim zpusobem, naučilo me to byt tvrdy jak na sebe tak na okoli, makat a fungovat! Jasny, mozna jsem tohle uz mel davno vedet, ale tady mi otevreli oci, jak moc je tezky vydělat prachy. A navíc, poznal jsem tam spoustu lidi, které mam rad.

365 Mr. Who Mr. Who | 31. října 2014 v 6:31 | Reagovat

A to chceš jako medaili za to, že jsi tam pochopil, jak těžké je vydělat prachy? :-) Jestli je toto tvůj životní cíl - vydělávat prachy za cenu hyenismu - prosím, proti gustu ... Normální člověk, pokud má normální rodiče, je od malička seznamován s tím, že vydělat peníze prostě stojí práci. Takový člověk by navíc určitě rád peníze vydělával prací, za kterou se nebude muset stydět. O praktikách těchto "obchodníků" toho tady bylo napsáno dost. A až se jednou někdo někoho z těchto "obchodníků" zeptá: "A co vlastně umíš?" ... "Já umím naprosto perfektním způsobem ojebávat seniory prodejem elektřiny a plynu" ... hustý :-D

366 katy katy | 3. listopadu 2014 v 18:49 | Reagovat

V savemaxu jsem kdysi dělala a už bych do podobných firem nešla nemám na to žaludek. Kolektiv byl fajn a byla sranda,ale ne každý má priority být pořád v práci

367 Patrik Patrik | 9. listopadu 2014 v 18:17 | Reagovat

Děkuji za tyto informace, zítra mám také pohovor ve firmě PomegyOne v Teplicích byl jsem z toho nadšený, slečna mi zavolala že mě moc ráda uvidí a jak se těší, ale bylo mi divné že na jejich stránkách nejsou žádné reference co vlastně dělají začal jsem hledat a narazil hned na tento blog, doufal jsem že konečně najdu zaměstnání ale narazil jsem pouze na pěkný zmetky. Ještě jednou děkuji za informace jsem rád že jsou tady lidé, kteří se podělí o své názory :)

368 Marek Marek | 11. listopadu 2014 v 16:33 | Reagovat

Díky.Málem jsem do toho lejna šlápl(PomeGy one)

369 Z Z | 14. listopadu 2014 v 13:52 | Reagovat

ahoooj :) taky jsem tam pracovala...kdoo jsi? uz si byl trenér? :D

370 Denisa Denisa | E-mail | 25. listopadu 2014 v 9:09 | Reagovat

Zdravím:-).Já mám teda taky zkušenost s touto společností,konkrétně z Ostravy. Přesně vše jak popisuje Hanča. Já osobně nic nemám proti podomním prodejcům, kteří nabízejí své produkty,služby,vše dostatečně vysvětlí, nelžou!! a člověk se sám může svobodně  rozhodnout zda koupí,nekoupí,podepíše,nepodepíše. Jenže takoví prodejci podle mne v Čechách neexistují vůbec. Zkrátka jde o ten způsob a  v tom bude ten věčný rozdíl mezi námi Pane Michale.Já osobně jsem s nimi vydržela chodit až do konce , i když co dělají mi úplně došlo až po hodině.Probíhalo to totiž asi takto :Dobrý den, my jsme z českého energetického centra.A potřebovali bychom zjistit,teď si to už bohužel přesně nevybavuji, ale něco v tom smyslu, že se od nového roku mění tarif  a jestli mají vše v pořádku. Pak si vyžádají,veškeré údaje , které potřebují k  přepisu  k jiné společnosti, vy podepíšete, aniž tušíte, že přecházíte. A ještě vás asi 5 krát ubezpečí, že se nemusíte bát,že nepřecházíte k jiné společnosti.České energetické centrum zní opravdu jako nějaká skupina kontrolorů , tak mi to nepřišlo divné. Divní mi to začlo být, když jsme obešli atak 5 bytů si říkám,,sakra proč potřebují ke zkontrolování nějakého tarifu, vypisy o zaplacení, myslím že i smlouvu a podpis". Tak jsem si zjistila přes chytrý telefon :-), že české energetické centrum není žádná kontrolní společnost,ale normální energ.společnost jako ČEZ atd.Asi se všichni budete smát, ale já jsem bohužel hloupý optimista, až do poslední chvíle. Na druhý den jsem obešla všechny paneláky,podeřilo se mi dostat téměř do všech, na nástěnky jsem jim vystavila upozornění,co jsme byli zač a podmínky co nejrychlejšího odstoupení od smlouvy, všem co podepsali.Naštěstí jich bylo opravdu jen pár , ale i tak.Byl to hnus, když vám otevřela třeba 90-ti letá babička a oni byli úplně bez zkrupulí.Pro takového člověka je třeba 5000kc pokuty za odstoupení od smlouvy likvidační.Opravdu hnůj nad hnůj.Psala jsem i Českému energetickému centru, jakým způsobem jsou firmou Bright Future získáváni jejich potencionální zákazníci . Napsala jsem jim kdo , kde kolik asi lidí a oni mi napsali ,že jim mám dát více podrobností , že takové praktiky teda neschvalují,ale potřebují víc, asi jsem si měla zapisovat jména těch lidí . Stálo mě to dost času, tak ho vy využijte nějak smysluplněji.Komentářu je tu spousta, ale i tak ušetříte :-)

371 SuzySuzy SuzySuzy | 26. listopadu 2014 v 11:04 | Reagovat

[367]:Hmm,mám tam (PomegyOne v Ostravě) jít zítra...tak to asi raději ne-e.

372 May May | 27. listopadu 2014 v 13:59 | Reagovat

Už jsou profkláklí mají jiný název firmy :D (Pomegy One) Firma založena v létě, ale jako bonus za dobrou práci dostaly slečny zájezd do Egypta v půlce března? http://www.pomegyone.cz/firemni-expres/bonus-za-dobrou-praci-pohadkovy-tyden-v-proslunenem-egypte/
to tam dělají fakt tak hloupí lidé? Nemluvě o tom, kolik je tý "obchodní ředitelce", 20? Musim se smát

373 Peťa Peťa | E-mail | 28. listopadu 2014 v 22:15 | Reagovat

[344]: Tady souhlasím .. BF jsou totální vymívači mozku, lháři a podfukáři ... Vydržela jsem tam 3měs a to se teď biji do hlavy za to .. Jenom lžou a ten jejich nový název PomeGy mě max. pobavil. U obchodního zástupce s el. a pl. jsem zůstala a dala jsem se k férovým lidem, férové firmě, která kdyby se dozvěděla že jenom slovem lžu a tvrdím zákazníkovi řeči typu "Jsem z de z energetického regulačního úřadu" - letěla bych na minutu. Prostě lidi už věří jistotě kterou znají - plyn postaru u RWE a el. ČEZ ... zase na druhou stranu - díky těmto podfukářům jako je BF si vydělávám krásné peníze, protože zákazníci škemrají ať je toho zbavím a vrátím je nazpátek ;) ... Takže ano JUICE a opravdu téhle firmě se vyhýbat velkýýým obloukem

374 Lenka Lenka | E-mail | 1. prosince 2014 v 14:19 | Reagovat

Dobrý den, bohužel i já mám nemilou  zkušenost s touto firmou BF v OLOMOUCI, naprosto ztracený týden a vše je pravda... od řvoucí televize přes tancující sekretářku, přes džusování, hry s kolegy, kávičky každé ráno, hodinový oběd v terénu, klepání u dveží, zvonec když se vám povede uzavřít několik smluv, dlouhá procovní doba, povinné dobré vzthy s kolegy povinné společné víkendové akce,... prostě vše!! Lituju že jsem s nimi týden ztrácela čas a nenašla tento příspěvek dřív :( na druhou ztranu za zkušenost teď nelituji-chybama se člověk učí :)

375 marita marita | 2. prosince 2014 v 0:56 | Reagovat

dobrý den...jelikož jsem také bývalá zaměstnankyně firmy bright future s.r.o. , tak občas musím zakročit u mích blízkých, když se s nima snažej sepsat nejakou smlouvu...naštěstí jsou pořád ještě nějaké zákony a smlouva se dá do určité doby zrušit...a jelikož mě občas zajímá, co se u nich zrovna děje, tak jsem nakoukla do jejich webovek... po dost dlouhé době hledaní jsem zjistila, že jejich web už neexistuje... místo toho jsem narazila na něco podezřeleho, co mi moc nesedělo a co jsem nezjistila... firma bright future s.r.o. opravdu už nefunguje, místo toho je to PomeGy one    http://www.pomegyone.cz/
mají stejné adresy sídel, jen pozměnili název... týká se to Prahy, Olomouce, Ostravy a Teplic...pokud si to ještě dobře pamatuji, tak jinde pobočku neměli...
tak pozor ať se někdo opět nenachytá....

376 Nikola Nikola | 4. prosince 2014 v 12:25 | Reagovat

Zdravim, dneska jsem absolvovala prvni kolo prijimaciho rizeni ve spolecnosti PomeGy s.r.o. a taky mi nebylo sdeleno jaka je napln prace, proste pokud se rozhodneme pro vas, absolvujete s mym nejlepsim asistentem jeden cely den v terenu, rekl mi pan manager. Nejhorsi je, ze jsem si tyto prispevky precetla, az kdyz jsem sedela pred kancelari a cekala, az prijdu na radu. Dekuji vsem za vyjadreni, opravdu to nestoji za vas cas tam jit a poslouchat jak se vas zivot s jejich spolupraci zmeni. Opravdu tam nechodte :-)

377 Tomáš Tomáš | 11. prosince 2014 v 19:16 | Reagovat

Úplně stejná zkušenost, škoda že jsem na toto nenarazil dříve, absolvoval jsem pohovor, taky o náplni práce ani řeč, pořád jel to svoje a ptal se na různé otázky, ale nic k práci. Takže na pohovory nechodit určitě, o podobných firmách vám napoví první dojem při příchodu na pohovor. Jak je tady napsáno, ale zmíním to. Dvě místnosti, v jedné sekretářka (s jedinným PC v pobočce), která spíše vypadá jako ta co to ráda rozjede na firemním večírku, a obří kožená sedačka a stůl s pár časopisy. Vedle manažer, kancl prázdný, jen stůl (prázdný), dvě židle a zase velká kožená sedačka. Napoví, že nikde není žádný obraz, či uskutečněná kampaň. Pokud na takové narazíte, už to o něčem napovídá.

378 Tomáš Tomáš | 11. prosince 2014 v 19:18 | Reagovat

[377]:Stejně na tom totiž je firma Best of Sales Group, nebo B.O.S. Group s.r.o., bývalá Jobbing apod. -> http://varovani.blog.cz/1003/jobing-reference/komentare/11

379 Kajla Kajla | 11. prosince 2014 v 21:29 | Reagovat

Jojo, přesně tak. Bright future - Pomegy One - NEJVĚTŠÍ BANDA PODVODNÍKŮ!!!!!!!!! Tomu, že nabízejí elektřinu a plyn nejde říkat ani nabízení! Je to vysloveně klamání! Pracovala jsem tam 4 měsíce a jediné, co jsem měla naučené jako básničku bylo: "Dobrý den, my zde provádíme pouze KONTROLU, jestli máte ČESKÉHO dodavatele el./pl.. Víte ČEZ a RWE jakožto dodavatel byl rozprodán do zahraničí a nás posílá ČESKÝ ENERGETICKÝ REGULAČNÍ ÚŘAD, abychom to napravili" ....... Jojo, REGULAČNÍ ÚŘAD :D :D :D Banda pitomců, co na plat. Opravdu jsem tomu věřila - do poslední chvíle. Dokud jsem si ovšem nepřečetla Obchodní podmínky a nekoukla se do výpisu rejstříku firem. A co mi to dalo? NIC.. Mluví se tam neustále o cílech, o tom co chce kdo dokázat.. Je to sranda :) :D Všichni ledé, co tam se mnou pracovali, odešli. Odešli předemnou, odešli po mě. TATO FIRMA UŽ JE NESKUTEČNĚ PROKOUKNUTÁ. Pobočka v Olomouci nefunguje a v Teplicích jsou údajně na pobočce jen 3 lidi. Třeba je to zásluha právě tohoto blogu :)))

380 Tomáš Tomáš | 27. prosince 2014 v 18:52 | Reagovat

Tiež som sa zúčastnil práce v podobnej firme. Bolo to u Inter Gate Europe s.r.o. Týto ľudia čo majú túto spoločnosť BRIGHT FUTURE s.r.o. pôvodne začínali tam. Asi im už nestačilo behať po uliciach a tak si spravili vlastnú. V tomto sa točia neskutočné prachy ale len ak ste ten čo je navrchu. Jediné čo vám tato práca dá je, že sa naučíte komunikovať a zvládať námietky. Inak je to najnechutnejšia práca na svete a v živote nikdy by som sa k tomu nevrátil. Všetci tam len klamú a zneužívajú ostatných ľudí pre vlastný prospech. Zďaleka sa vyhnite takejto práci lebo ak nieste vytrvalí a nemáte finančnú zábezpeku, dostanete sa do dlhou a zničíte sa vyčerpaním.

381 Blanka Blanka | 13. února 2015 v 12:59 | Reagovat

Chtěla jsem do Bright Future poslat cv, asistentka, vytváření reklamních kampaní, to by mě bavilo, ale bylo mi divné, že hledají lidi pořád a po celé čr, tak jsem zadala název do webu a objevil se tento článek. Nyní se jmenují PomeGy one s. r. o. Takže bacha i na tento název. Na něco podobného jsem se napálila dvakrát:
1) Oslovila mě kamarádka, že má super job a ředitel té firmy ( Partners ) hledá vedoucího manažera do polsku - mám skvělou polštinu. Sešli jsme se a bylo to skvělé - měla jsem řídit tým lidí organizovat školení atd. Jenže mě po několikadenním školení poslali do terénu podepisovat smlouvy na pojištění! Měla jsem chodit po domech, zvonit a lidi přesvědčit a to vše na vlastní ŽL! A to mi slibovali HPP... Haha
2) D2D ale také v polsku, přihlásila jsem se na pracovní pohovor, kde jsem jela hodinu autobusem, nabízeli místo asistentky ředitele. Na místě jsem to hledala hodinu, budova bez viditelného označení, dvě kanceláře, prakticky prázdné a u dveří hordy mladých dívek... Bylo mi to divné, ale sváděla jsem to na nezaměstnanost. Pohovor byl krátký a hromadný, že hledají lidi do terénu na podepisování investicí pro změnu :) Ohradila jsem se, že já jsme se ale hlásila na místo asistentky ředitele, bylo mi řečeno, že tato pozice ještě nebyla obsazena, ale že stejně musím projít školením, abych věděla, jak to ve firmě chodí, to jsme pochopila, poté si s donucením přečetli ještě jednou můj životopis a zjistili, že bych se báječně hodila na místo manažerky pro velké firmy:) Jaký úspěch, byla jsem nadšena. Poté jsem jezdila na školení asi týden, kecy o pojištění, motivace, psychologie...blablabla...
A dokonce mi bylo u obou firem vysvětleno, že nemám být tak předpotopní a úzkoprsá a žádat HPP... V dnešní době za mě nikdo nic platit nebude, jedině vlastní ŽL a nemám se čeho bát a budou velké výdělky a nakonec konec... Nic a nic, jen plané sliby... Takže bacha lidi, prověřte si všechny potenciální zaměstnavatele na internetu, ušetří Vám to spoustu ztracených hodin i kilometrů.

382 Anna Anna | 16. dubna 2015 v 21:47 | Reagovat

I v dubnu 2015 jsou praktiky této společnosti stále stejné....

383 David David | E-mail | 28. května 2015 v 15:31 | Reagovat

Tak mi dneska taky volali abych se dostavil na pohovor. Ostravská POMEGYONE s.r.o. Díky této stránce jsem si ušetřil den a peníze za zbytečnou vytoočbu :D  Prýý reklamní agentura. Kde jako.

384 Vlada Vlada | E-mail | 29. května 2015 v 23:57 | Reagovat

Děkuji moc za info, taky mi z ostravské Pomegyone hned volali, poslali mi pozvánku k pohovoru mailem, vč. odkazu na jejich web. Písemný projev sekretariátu i jejich stránky jsou šílené, Maslonka zřejmě změnil název firmy, také nefiguruje jako společník v rejstříku, ale jsou naprosto jasní. Bacha na ně !!!

385 Lucie Dokoupilová Lucie Dokoupilová | 30. června 2015 v 1:05 | Reagovat

I já jsem měla zkušenost s firmou bright future.Nevím zdali pomegyone je tatáž firma ale myslím,že je to nepředmětné.Musím podotknout, že jsem dlouho hledala práci a po mnoha pohovorech které zkončily špatně jsem myslela že už opravdu půjdu snad i sbírat odpadky.Poslala jsem životopis a dostavila se na pohovor do této společnosti.Na první dojem se mi všechno líbilo,prostředí příjemná hudba i sekretářka.Ale co se mi nelíbilo bylo to že mi byly stále kladeny víceméně bezpředmětné otázky a nic o mých zájmech o reklamu či nějaký plán jak bych oslovila zákazníky, nějaký produkt pro zákazníky atd.Musím se přiznat že z pohovoru jsem neměla dobrý pocit ovšem věděla jsem že práci potřebuji.To co následovalo druhý den pro mě byla zkušenost nadevše.Ráno mě slečna pozvala na kávu bylo mi divné proč jdeme do kavárny a nezůstaneme v kanceláři.V kavárně se mě ptala na otázky ohledně reklamy.Když jsem se zeptala ať mi řekne přesnou náplň práce zdělila že vyřizují služby zákazníkům kteří jsou časově zaneprázdněni.Zeptala jsem se tedy ještě jednou kde je uvedena ta reklamní kampaň?A v čem spočívá?na tuto otázku odvětila, že vše je lepší vidět přímo v praxi.Nasedly jsme do tramvaje a téměř celou cestu jsem přemýšlela o co se vlastně jedná.Když slečna zazvonila na první zvonek naivně jsem si myslela že zákazníci jsou nasmlouvaní nebo si zajistily schůzku.Po obzvonění všech dveří mi to docvaklo!Že já husa někam jezdila myslela jsem si že můžu dělat jakoukoliv práci.Bylo mi strašně líto té starší paní která té slečně stále opakovala že o energie v domácnosti se stará její manžel a ona tomu vůbec nerozumí.Po několika minutách opravdu tu smlouvu podepsala.I přesto že viditelně nechtěla nic řešit.Když jsme paní opustily ptala jsem se slečny jak je to s podomním prodejem jak jej řeší?Řekla že nijak že jsou poctivý a tak nemají žádne opletačky s policií.Po pár minutách jsem se se slečnou rozloučila.Ne z důvodu toho, že bych tuto práci nikdy nedělala ale zvedl se mi žaludek z jejich lhaní na prvním tak na druhém pohovoru a u zákazníka.Moje zdroje mi potvrdily že ne jednou denně vyjíždí policie na hlášení podomního prodeje.Musím se přiznat že bych nikde nepsala svoji zkušenost ale moje babička totiž nedávno podepsala tabletovou smlouvu,mimochodem se stejnou společností kterou zastupovala slečna která mi měla dát,,práci´´.Neříkám že za mojí babičkou byl zrovna zaměstnanec společnosti bright future ale myslím si že jednání prodejce nebylo fér.A tak tímto způsobem pokud nechcete podvádět lidi,být kontrolováni policii či platit pokuty za podomní prodeje prověřujte firmy ke kterým se hlásíte.Smekám klobouk za ty lidi kteří tuto práci provádějí protože svědomí, že lžu záměrně lidem by mi nedalo spát.Omlouvám se za pravopisné chyby ale jsem natolik rozhořčená že prostě musím ušetřit lidem peníze kteří nechtějí dělat tuto práci jako já.Jenom bych chtěla dodat že mojí babičce je 79 let a pochybuji že pochopí rozdíl mezi distribucí a dodavatelem.A tuto kauzu o podepsání smlouvy jsem již začala řešit a doufám že pokuta prodejce bude opravdu vysoká.

386 Marek Marek | E-mail | 28. července 2015 v 22:58 | Reagovat

A co si cekala je to nejlepsi zpusob videlku v dnesni dobe jdi makat k pásu.

387 Mr. Who Mr. Who | 13. srpna 2015 v 13:23 | Reagovat

[386]:
No, Marku, s vaší češtinou opravdu mnoho jiných možností nemáte :-)

388 Lucie Dokoupilová Lucie Dokoupilová | 16. září 2015 v 7:16 | Reagovat

Musím souhlasit s Mr. Who. K této práci pravopis opravdu nepotřebujete,  protože to za Vás opraví tablet tak jako zmiňované slečně. Já ale nemám ani jediné špatné slovo na poctivé a pravdomluvné podomní prodejce , pochůzkáře , dealery či obchodníky s teplou vodou chcete-li. Avšak takových je podle mě již málo! A pokud se každý staví k negativní odezvě stejně jako Vy nedivím se, že města nadále zakazují podomní prodej, protože já jako občanka města si nenechám  vyhrožovat za to, co se stane když nepodepíšu smlouvu. Možná se Vám  můj názor bude  zdát otřepané či naprosto nesmyslné. Podle mě je lepší  10.000 za pásem než  20.000 lhaním, podváděním a  celodenním otravováním lidí. Přemlouváním a zjištěním, že mi vlastně nikdo neotvírá.

389 Mr. Who Mr. Who | 16. října 2015 v 7:13 | Reagovat

[388]: Paní Dokoupilová, výstižně napsáno. Jen bych opravil jednu vcelku zásadní dezinformaci, a to sice fakt, že ti ubožáci (omlouvám se za tak silné slovo, ale lidem, kteří cíleně navštěvují domovy lidí s věkovým průměrem 65 a výše, se jinak říkat nedá) nemají ani těch 20.000, ani 15.000, ba kolikrát ani 10.000. Pěkné peníze jako 20.000 - 30.000 si tam vydělají jen lidé, kteří začnou v pondělí v 6:00 a skončí v neděli ve 22:00. Tito lidé to po roce vzdají a odcházejí s různými nemocemi, emočně vyprahlí a sociálně vyloučení. Naprostou většinu odměn za smlouvy "zabaví" MANAGER pobočky, ty ovce mu za to poděkuji, zazvoní na zvonec a odcházejí domů v prošlapaných botách od "prodejů v terénu". Šéf si mezitím odjede na luxusní večeři ve svém voze za několik miliónů. Navíc zmiňované peníze jsou pro ty chudáky jen BRUTTO. Jezdí za svoje, jedí za svoje, pijí za svoje, platí si SP a ZP, přiznávají daň z příjmu OSVČ. Takže kolik jim zbyde? A kolik to je v porovnání s tím člověkem u pásu, který si oddělá svých 8h, dostane pitný režim, příspěvek na dopravu, příspěvek na jídlo, příspěvek na penzijní připojištění, atd. Bohužel, jak jsem už psal, tuto práci dělají lidé, kteří nic neumí a zpackají na co sáhnou. Tato práce je pro ně lákavá, protože nic umět nemusíte, jen lhát a podvádět. V tom jsou Češi vcelku zběhlí. Navíc jejich zájem o tuto práci umocňuje vidina kariérního růstu, který jim samozřejmě nezapomene MANAGER několikrát zopakovat během pohovoru. U toho pásu máte asi 1000x vyšší možnost, dostat se výše, do servisního týmu, a už děláte za 15.000, pak třeba na předáka a je to 20.000 ... Naštěstí (berte mě s rezervou) je stále dost hlupáků, kteří budou tuhle špinavou práci dělat. Naštestí proto, že si alespoň stále můžou normální a slušní lidé říkat, že jsou na tom vlastně moc dobře :-)

390 MarcoI MarcoI | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:27 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

391 Pája Pája | E-mail | Web | 14. června 2017 v 18:27 | Reagovat

To ještě nic není proti firmě, která za slib práce vybere 30 000 Kč vstupní, garanční, franšízový, vratný poplatek a ti lidé se tváří, že je to poctivé podnikání. Nevěříte? Tak se podívejte:
http://slevyprovas.000webhostapp.com/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama